null

Geoportal „Bliżej Mieszkańca” – przyłącz się do sieci wod.-kan. bez wychodzenia z domu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na dolnej połowie grafiki na niebieskim tle czarno-biały napis "Geoportal Bliżej Mieszkańca" . Na górze po prawej stronie zmniejszona mapka Warszawy, po lewej stronie na tle z rysunkową panoramą Warszawy logo MPWiK Warszawa.
Geoportal MPWIK

Od 11 stycznia klienci MPWiK Warszawa mogą szybciej i łatwiej uzyskać informacje o stołecznej infrastrukturze wodociągowo-kanalizacyjnej. Spółka uruchomiła na swojej stronie internetowej nową funkcjonalność – geoportal „Bliżej Mieszkańca”.

Liczba mieszkańców, którzy chcą się przyłączyć do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości stale rośnie. Corocznie do MPWiK Warszawa wpływa ok. 2 tysięcy takich wniosków. Spółka, ze względu na stałe zainteresowanie tematem, jak i ograniczenia pandemiczne w stacjonarnej obsłudze klientów, uruchomiła nowy geoportal „Bliżej Mieszkańca”. Dzięki niemu mieszkańcy bez konieczności wychodzenia z domu mogą załatwić niezbędne formalności i bezproblemowo przejść przez cały proces przyłączeniowy.

Portal zapewnia dostęp do informacji o infrastrukturze spółki, pozwala na zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków, a także na sprawne rozpatrywanie spraw takich jak:

  • opracowanie informacji technicznej,
  • opracowanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wod.-kan.,
  • uzgodnienie dokumentacji technicznej potrzebnej do procesu przyłączeniowego,
  • zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia budowy przyłącza,
  • złożenie dowolnej korespondencji.

Za pośrednictwem geoportalu mieszkańcy Warszawy i okolic mogą uzyskać też aktualne informacje o planowych wyłączeniach wody i lokalizacji beczkowozów.

Nowy serwis umożliwia podgląd portalu mapowego, w którym znajdują się informacje o sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych. „Bliżej Mieszkańca” to rozwiązanie, które pozwala klientowi zaoszczędzić na dodatkowych kosztach zakupu mapy – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK Warszawa.

Aktualna mapa zasadnicza, która jest obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o opracowanie informacji technicznej czy wydanie warunków technicznych przyłączenia, jest automatycznie generowana przez system w momencie składania eWniosku.

Dostęp do portalu „Bliżej Mieszkańca” jest możliwy poprzez stronę internetową MPWiK: blizej-mieszkanca.mpwik.com.pl. Dotychczasowi użytkownicy eBOK mogą zalogować się do systemu, korzystając z tego samego numeru użytkownika i hasła.

Szczegółowe informacje o portalu oraz jego poszczególnych funkcjach znajdują się w instrukcji, dostępnej na stronie MPWIK Warszawa.