null

Gdzie seniorzy chętnie spędzają czas?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

Trwa nabór wniosków do 9. edycji miejskiego konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Obiekty, których oferta adresowana jest do osób starszych i są dostosowane do ich potrzeb otrzymają specjalne certyfikaty.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie oraz promowanie miejsc na terenie m.st. Warszawy, które nie tylko zapewniają seniorom przyjazną i życzliwą atmosferę, ale także uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania, dostosowują swoją infrastrukturę oraz oferują usługi i zniżki adresowane do tej grupy społecznej. Certyfikaty zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: administracja publiczna, kultura, edukacja i oświata, sport i rekreacja, zdrowie i pomoc społeczna, gastronomia oraz punkty usługowo-handlowe.

W ramach konkursu mogą być przyznawane także jednorazowe, indywidualne wyróżnienia dla osób, które w szczególny sposób angażują się w działania na rzecz warszawskich seniorów.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w konkursie, do 30 września 2023 r. należy wypełnić wniosek o przyznanie certyfikatu, który można pobrać ze strony internetowej. Następnie trzeba go wysłać lub dostarczyć osobiście do Kancelarii Urzędu m.st. Warszawy (Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa, z dopiskiem „ZGŁOSZENIE do konkursu Miejsce Przyjazne Seniorom”). Można też przesłać skan wniosku w formie cyfrowej na adres: senioralna@um.warszawa.pl.

W kwietniu 2024 roku odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie certyfikatów. Więcej informacji i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej: wsparcie.um.warszawa.pl.

Organizatorami konkursu jest Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz m.st. Warszawa. Ze strony Miasta konkurs realizuje Biuro Pomocy i Projektów Społecznych.