null

Frezowanie nawierzchni na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do frezowania podczas pracy - zbliżenie na parujący asfalt
Maszyna do frezowania. | Autor: ZDM Warszawa

Warszawscy drogowcy wracają na Żoliborz. W piątek, 30 czerwca, wieczorem rozpoczną frezowanie zachodniej jezdni ulicy Popiełuszki. W weekend zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ulicy Gojawiczyńskiej do placu Grunwaldzkiego. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną skierowane na objazdy.

Frezowanie ulicy Popiełuszki rozpocznie się w piątek, 30 czerwca, o godzinie 22:00, a zakończy w poniedziałek, 3 lipca, o godzinie 4:00. W tym czasie nową nawierzchnię zyska jezdnia zachodnia od ulicy Krasińskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do placu Grunwaldzkiego.

Zamknięta jezdnia

Remont będzie prowadzony przy całkowitym wyłączeniu jezdni z ruchu samochodowego i parkowania. Kierowców jadących ul. Popiełuszki od strony Słowackiego będzie obowiązywał nakaz skrętu w ulicę Gojawiczyńskiej. Na dalszym odcinku w stronę placu Grunwaldzkiego droga będzie nieprzejezdna.

Zamknięty będzie także wyjazd z Gojawiczyńskiej na Popiełuszki – poruszający się w tym kierunku będą kierowani w ulicę Kłodawską. Na remontowaną jezdnię nie będzie można wyjechać także z parkingów położonych przed budynkami Popiełuszki 1 i Popiełuszki 3.

Wyjazdy z ulicy Sady Żoliborskie i leżącej naprzeciw drogi wewnętrznej możliwe będą na ulicę Krasińskiego – wyłącznie w kierunku ulicy Broniewskiego. Skrzyżowanie Krasińskiego z frezowaną jezdnią będzie wyłączone z ruchu. Wyjazd z Krasińskiego z drugiej strony skrzyżowania dozwolony będzie wyłącznie na czynną, wschodnią jezdnię ulicy Popiełuszki w kierunku ulicy Słowackiego.

Proponowane objazdy

Utrudnienia będzie można ominąć jadąc:

  • od strony ulicy Powązkowskiej – Krasińskiego i Broniewskiego do placu Grunwaldzkiego i Popiełuszki,
  • z ulicy Krasińskiego od strony placu Wilsona – ulicami Popiełuszki, Słowackiego i Włościańską do Broniewskiego (tylko wyjazd w prawo),
  • z ulicy Marymonckiej – ulicą Słowackiego do placu Wilsona, ulicą Mickiewicza i aleją Wojska Polskiego do placu Grunwaldzkiego.

Zmiany dla pieszych

W czasie prac zamknięte będą przejścia dla pieszych przy szkole Sióstr Zmartwychwstanek. Nieczynne będą pasy między jezdniami ulicy Krasińskiego (przy samym skrzyżowaniu), ale przejść będzie można na wysokości ulicy Sady Żoliborskie.  Przez cały weekend zamknięta będzie jedna z zebr przez jezdnie ulicy Popiełuszki – do przystanku ks. Popiełuszki 04. Druga będzie nieczynna tylko przez kilka godzin. W tym czasie pasażerowie będą mogli przejść wyłącznie na wschodnią stronę ulicy.

Komunikacja

Zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 114, 222, N13, N46 i N63.

Linie 114 i 122 w kierunku Młocin i Osiedla Górczewska ominą utrudnienia jadąc z placu Wilsona, ulicą Mickiewicza, przez plac Inwalidów, aleją Wojska Polskiego i Broniewskiego, a linia 122 jeszcze ulicą Krasińskiego. W kierunku Gwiaździstej i Bródna-Podgrodzie autobusy będą kursowały ulicą Krasińskiego (tylko 122), Broniewskiego, Popiełuszki i Krasińskiego. Linie nocne N13 i N63 w kierunku Dworca Centralnego zostaną skierowane na aleję Armii Krajowej, ulicę Słowackiego, plac Wilsona, ulicę Mickiewicza, plac Inwalidów, aleje Wojska Polskiego i Jana Pawła II. Od ulicy Mickiewicza tak samo w kierunku dworca kursować będzie N46. Tramwaje będą kursowały bez zmian.

Podczas zamknięcia ulicy zawieszone zostaną przystanki Sady Żoliborskie 05, ks. Popiełuszki 05, 06, Suzina 02, Pl. Wilsona 06.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Popiełuszki - objazd zamkniętego odcinka ulicy_mapka