null

Food Wave – konkurs dla klimatu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika. Z ziemi wyrastają warzywa i owoce - marchew, kapusta, truskawki itd. Nad ziemią widać zwisającą w powietrzu przechyloną konewkę, z której leci woda.
Konkurs dla klimatu

Warszawa zachęca do udziału w konkursie artystyczno-fotograficznym na temat wpływu produkcji i konsumpcji żywności na zmiany klimatu. Prace można zgłaszać w czterech kategoriach. To już ostatnia szansa na udział w rywalizacji.

Tylko do 29 sierpnia można zgłaszać prace w konkursie, który ma pokazać powiązania między produkcją i konsumpcją żywności – w tym wyborami konsumenckimi – a zmianą klimatu. Ma również zachęcić odbiorców do zmiany nawyków związanych z nabywaniem, przetwarzaniem i konsumpcją żywności.

Prace można zgłaszać w czterech kategoriach tematycznych (każdy uczestnik może wysłać jedną pracę do każdej z kategorii):

  • Przygotuj przepis na lepszy klimat (o zrównoważonej i zdrowej diecie)
  • Myśl globalnie, jedz lokalnie (o krótkich łańcuchach dostaw i śladzie węglowym)
  • Nie rób naturze wyrzutów! (o niemarnowaniu żywności)
  • Zdobądź się na eko odwagę! (jak każdy może zostać eko bohaterem)

Konkurs jest skierowany do osób w wieku 15-35 lat. Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na Facebooku.

Wyniki konkursu będą znane po 1 września. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Wręczenie nastąpi 4 września od godz. 16:00 na Płycie Desantu 3. Dywizji Piechoty podczas Wielkiego Pikniku 511 nad Wisłą | FoodPopUp. Tego samego dnia podczas wydarzenia zwieńczającego konkurs odbędzie się pokaz otwarty uprawy ziół, a mieszkańcy będą mogli również obejrzeć wybrane prace konkursowe w przestrzeni miejskiej nad Wisłą oraz na Facebooku Dzielnicy Wisła.

Grafika. Z ziemi wyrastają warzywa i owoce. W lewym górnym roku napis FOOD WAVE oraz logotypy - m.in. Warszawy.