null

Finał Dnia Sąsiada w środę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kobiety rozmawiające i stojące przy jednym ze stoisk podczas obchodów Dnia Sąsiada
Dzień Sąsiada | Autor: UM Warszawa

Czy warto po_znać swoich sąsiadów? Jak obchodziliśmy Dzień Sąsiada w tym roku, a jak możemy to zrobić za rok? Spotkanie, dyskusja i wymiana doświadczeń na otwartym spotkaniu w Służewskim Domu Kultury w środę o godz. 18.00.

18 dzielnic, 8 tygodni, ponad 60 wydarzeń w całej Warszawie, tysiące sąsiadów i sąsiadek. To skrótowy bilans tegorocznych warszawskich obchodów Dnia Sąsiada. Jedni organizowali potańcówki, inni sąsiedzkie śniadania czy pikniki. Wszyscy, wbrew stereotypom o sąsiedzkiej niechęci, wyszli z inicjatywą by po_znać swoich sąsiadów.

W Warszawie obchody Dnia Sąsiada trwały w tym roku od początku maja do końca czerwca. Do akcji od samego początku włączyli się nie tylko mieszkańcy i mieszkanki, ale i lokalne instytucje i organizacje. Pomysłów na sąsiedzkie świętowanie było niemal tyle, co samych wydarzeń, ale idea była wspólna: po_znajmy się!

Jakiego typy wydarzenia przeważały w tym roku? W której dzielnicy było ich najwięcej? Co Dni Sąsiada dały mieszkańcom? W środę 29 czerwca o godz. 18:00 w Służewskim Domu Kultury (ul. Bacha 15, okolice stacji metra Służew) odbędzie się spotkanie podsumowujące tegoroczne obchody Dnia Sąsiada. Na spotkanie zapraszają koordynatorzy kampanii Dnia Sąsiada – Urząd m.st. Warszawy wraz z Fundacją Kulturotwórczą GRUPA W DZIAŁANIU.

Więcej informacji o tegorocznych obchodach Dnia Sąsiada na stronie internetowej.