null

Festiwal Nauki w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ponad 500 imprez złoży się na IX Festiwal Nauki w Warszawie, odbywający się pod patronatem Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, Prezesa i Prezydium PAN oraz Prezydenta m.st. Warszawy. Festiwal trwa od 16 do 25 września

Ponad pół tysiąca imprez przygotowanych przez ok. tysiąc naukowców złoży się na IX Festiwal Nauki w Warszawie. Festiwal Nauki potrwa od 16 do 25 września.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem "Brak inwestycji w naukę, to inwestycja w ignorancję".

Na realizację tegorocznego warszawskiego Festiwalu Nauki jego organizatorzy otrzymali grant w ramach programu UE "Researchers in Europe".

Pokazy robotów, podróż do wnętrza komórki, debaty na temat Alberta Einsteina, "Solidarności" oraz udziału nauki w walce z AIDS, to tylko niektóre z tematów festiwalowych spotkań.

W związku z obchodami 100. rocznicy odkrycia przez Alberta Einsteina cząstki światła - fotonu, Einsteinowi poświęconych będzie wiele festiwalowych imprez, m.in. "Albert Einstein i jego pięć prac, które wstrząsnęły światem" oraz "Mało znane epizody z życia Alberta Einsteina".

Patronat nad Festiwalem sprawują Konferencja Rektorów Uczelni Warszawskich Prezes i Prezydium PAN oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Wszystkie imprezy Festiwalu są bezpłatne.

Zobacz: szczegółowy program festiwalu