null

Festiwal Kino w Trampkach trwa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: materiały organizatora

Ruszył uwielbiany przez dzieci i młodzież festiwal filmowy – Kino w Trampkach. Do 12 czerwca w salach warszawskiej Kinoteki oraz online pokazywane są filmy, które wyłoniło młodzieżowe jury. To już 10. edycja tego wyjątkowego festiwalu.

Bardzo polecam dzieciom, młodzieży, ale i rodzicom jubileuszowy festiwal Kino w Trampkach. To jedyna taka okazja, żeby zobaczyć najlepsze produkcje filmowe skierowane do najmłodszych na dużym ekranie, a także doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu, szczególnie po tym, jak przez wiele miesięcy nie mieliśmy takich możliwości. Do zobaczenia w kinie! – zachęca do udziału w festiwalu Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

To dzieci i młodzież tworzą Kino w Trampkach. Powołana w tym celu m.in. Młodzieżowa Grupa Programowa po szkoleniu z programowania festiwali filmowych wspólnie omawia i analizuje obejrzane tytuły, co pozwala im na dokonanie ostatecznej selekcji filmów. To jest barometr ich spojrzenia na świat, na obecne wydarzenia, ale także wartości uniwersalne, takie jak wolność czy miłość.

Grupę podobnie jak w ostatnich latach tworzą uczniowie z LXXV LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie pod okiem koordynatorki Małgorzaty Godlewskiej. Wspólnie obejrzeli 20. produkcji z całego świata.

Tegoroczny repertuar

Do tegorocznego repertuaru trafił m.in. film „Hałdy” o dzieciach dorastających w Toretsku we wschodniej Ukrainie, gdzie od 2014 roku toczy się wojna, a one musiały dorosnąć szybciej niż ich rówieśnicy w innych krajach. Młodzi widzowie będą mogli zobaczyć też filmy „Moja noc” o Marion, która nie może poradzić sobie ze stratą siostry oraz „Tęcza Molly” opowiadający o dziewczynce poszukującej swoich korzeni. Na festiwalu będzie też wyświetlony film „Wildhood” o rodzeństwie, które ucieka z domu w poszukiwaniu mamy.

Na dużym ekranie pokazany zostanie także film „Detektyw Bruno”, który powstał dzięki finansowemu wsparciu m.st. Warszawy. To przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, jego ulubionym filmowym gwiazdorze i ich przygodach. „Detektyw Bruno” określany jest jako jeden z najbardziej optymistycznych filmów roku.

Pełny program znajduje się na: kinowtrampkach.pl

Wydarzenia towarzyszące

Znany przede wszystkim jako twórca takich filmów, jak “Sala Samobójców”, “Miasto 44”, “Boże Ciało”  i “Sala Samobójców. Hejter” – Jan Komasa poprowadzi specjalny masterclass i podzieli się swoją historią, wskazówkami i przede wszystkim wiedzą, którą zdobywał przez ostatnie lata.

Zaplanowano także warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. z mody cyrkularnej oraz nocny spacer „Tropem nocnych zapylaczy”.