null

Ferie z warszawską platformą VOD

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Filmy, animacje i podcasty – te i inne produkcje można oglądać bez wychodzenia z domu na warszawskiej platformie VOD. Bezpłatnie można oglądać nie tylko wybrane produkcje filmowe, ale także wydarzenia muzyczne np. Koncerty Chopinowskie.

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – o publiczności. Pod jednym adresem znajdują się filmy, spektakle, koncerty, nagrania z wystaw, podcasty, czyli wszystko to, co składa się na kulturalną ofertę warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń.

Filmy dokumentalne dla dzieci i o dzieciach

W zasobach miejskiej platformy VOD znalazło się wiele produkcji przeznaczonych dla najmłodszych widzów. Filmy i bajki podzielono na kategorie wiekowe i tematyczne m.in. seriale dokumentalne i opowieści o ekologii. Można obejrzeć także darmowy cykl filmów „Trampolina do kina poleca” –  to filmy fabularne, animowane i krótkometrażowe, które wybrali eksperci z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz Festiwalu Kino w Trampkach. Udostępnione produkcje to m.in. „Dziewczyny o footballu”, „Dzieci ze Wszystek Większych” i „Chłopiec i ośmiornica”.

Stołeczna Estrada przygotowała wyjątkową niespodziankę a dla dzieci i dorosłych „Jerz Igor czyta i gra: Baśnie włoskie” to seria czterech odcinków, w których Jerzy z Igorem czytają baśnie Italo Calvino, przy akompaniamencie autorskiej muzyki z wykorzystaniem instrumentów na żywo.

Filmy dostępne są na stronie internetowej.

Chopin w Twoim domu

Na warszawskiej platformie VOD dostępne są również nagrania Koncertów Chopinowskich, które zostały zarejestrowane w Łazienkach Królewskich. Starannie dobrane programy koncertów, piękno stanisławowskich wnętrz i ich niepowtarzalna akustyka to dodatkowe atuty tych wyjątkowych wydarzeń. Wszystkie koncerty dostępne są bezpłatnie.

Rejestracje koncertów dostępne są na: vod.warszawa.pl

Festiwal Kamera Dawida na VOD.warszawa.pl

Bez wychodzenia z domu można zobaczyć film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, który w trzech częściach mówi o powstaniu w getcie warszawskim. Sercem filmu jest pokazanie przebiegu powstania z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów. Historię opowiedziano w sposób, w jaki nigdy jeszcze tego nie robił – metodą animacji poklatkowej.

Obejrzeć na warszawskim VOD można także film „Kto napisze naszą historię” – to amerykańsko-polski fabularyzowany dokument o powołanej w warszawskim getcie przez Emanuela Ringelbluma konspiracyjnej grupie historyków i społeczników Oneg Szabat, której celem było dokumentowanie wszelkich aspektów życia w getcie, a później również sytuacji Żydów w okupowanym kraju i masowej zagłady narodu.

Więcej festiwalowych filmów znajduje się na: vod.warszawa.pl/kamera-dawida.

Przyjazna platforma

Platforma vod.warszawa.pl jest zaprojektowana przy użyciu przyjaznych rozwiązań technologicznych, gwarantujących wysoką jakość i komfort w kontakcie z kulturą cyfrową.

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami materiały (np. koncerty, spektakle czy filmy) można uzupełniać o audiodeskrypcję, napisy lub tłumaczenie na język migowy. A osoby nie mówiące po polsku mogą zmienić w ustawieniach język nawigacji na angielski, rosyjski czy ukraiński.

Budowę vod.warszawa.pl sfinansowało m.st. Warszawa, a zrealizowało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.