null

Fakty o Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wyobraź sobie idealne miasto. Miasto, które sprzyja inwestycjom. Stabilnego lidera w regionie, który jest doskonale skomunikowany z resztą Europy. Miasto bezpieczne dla Ciebie i Twoich pieniędzy. Pełne pomysłów i możliwości, ambitnych pracowników i nowoczesnych biur. Możesz przestać marzyć. To jest Warszawa.

Warszawa to administracyjna, polityczna i finansowa stolica Polski. Świetna dostępność, szereg utalentowanych, zdolnych i wykształconych młodych ludzi, szybko rosnące PKB i wysoka jakość życia sprawiają, że Warszawa to najatrakcyjniejszy cel biznesowy w regionie CEE. Obecnie w Warszawie jest ponad 400 tysięcy podmiotów gospodarczych, w tym międzynarodowe korporacje i lokalne firmy. Dzięki przyszłościowej strategii i dużej dynamice rozwoju światowe marki oraz start-upy czują się komfortowo i rozwijają się wraz z Warszawą.


Idealna dostępność

Dzięki dwóm międzynarodowym lotniskom Warszawa jest skomunikowana z 65 krajami i ponad 120 miastami. Czas dotarcia z Warszawy do dużych europejskich miast nie przekracza 2,5 godziny, a loty krajowe trwają mniej niż godzinę. Bardzo wygodne jest to, że port lotniczy im. Chopina znajduje się w odległości zaledwie 15 minut jazdy samochodem od centrum miasta. Dzięki centralnej lokalizacji, między Wschodem a Zachodem, Warszawa jest też ważnym punktem na globalnej mapie spotkań i często jest gospodarzem najważniejszych międzynarodowych wydarzeń.


Najlepszy kapitał ludzki

Co roku, dzięki najlepszym w kraju publicznym i niepublicznym uczelniom, na warszawskim rynku pracy pojawiają się kolejni znakomici fachowcy. Dostępność dobrze wykształconych pracowników jest istotnym czynnikiem zachęcającym wiele firm do inwestowania w Warszawie. Wysokie kwalifikacje zasobów ludzkich są motorem dla rozwoju firm.

Wykres przedstawiający potencjał warszawy w europie

Infografika dotycząca przepływu młodych osób w regionie


Światowy poziom życia

Warszawa to nowoczesna europejska metropolia otwarta na potrzeby mieszkańców.Inwestycje podejmowane w ostatnich latach koncentrowały się na wielu obszarach, takich jak kultura, edukacja, sport i rekreacja, a ich wspólnym celem było podniesienie jakości i standardu życia warszawiaków. Warszawa jest miastem, które zmienia się wraz z mieszkańcami i dla mieszkańców.Wykres przedstawiający elementy wpływające na jakoś życia warszawiaków


Doskonały klimat biznesowy

Rosnące wskaźniki makroekonomiczne Warszawy, nowoczesna infrastruktura transportowa, dobrze prosperujące uniwersytety, a przede wszystkim wyjątkowy charakter stolicy przyczyniły się do dynamicznego rozwoju ekosystemu startupowego miasta.Dzisiejsza Warszawa ze swoją pomysłowością, otwartością, odważnymi rozwiązaniami i nieszablonowym myśleniem jest przyjazna wszystkim, którzy chcieliby się tutaj uczyć, żyć i rozwijać swój biznes.

Infografika dotycząca strt-upów wpolsce


Najwyższej klasy nieruchomości

Szereg niezależnych badań i rankingów potwierdza wysoką jakość komercyjnych powierzchni biurowych Warszawy w regionie CEE. Istnieje ponad 5 milionów metrów kwadratowych powierzchni biurowej w Warszawie, które wyróżniają się na tle innych miast europejskich dzięki certyfikatom BREEAM i LEED oraz nowoczesnemu wzornictwu i elastycznej aranżacji przestrzeni. Powierzchnie są dopasowywane do potrzeb najemców i ich pracowników.

Wykres przedstawiający rozwój rynku nieruchomości