null

Estakada w Rembertowie już otwarta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Estakada Marsa Żołnierska - prezydent Rafał Trzaskowski i burmistrz dzielnicy Rembertów Maciej Iwanicki w rozmowie z dziannikarzami.
Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski i burmistrz dzielnicy Rembertów Maciej Iwanicki. | Autor: Ewelina Lach

Pierwsi kierowcy pojechali dziś nową estakadą nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa w Rembertowie. To jedna z większych inwestycji realizowanych przez miasto w tej dzielnicy. Zmiany na lepsze odczują nie tylko mieszkańcy Rembertowa, ale również kierowcy korzystający z tego węzła przy wjeździe do centrum Warszawy.

Budowa estakady nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Po 20 miesiącach wiadukty tego ważnego węzła komunikacyjnego we wschodniej części stolicy są już przejezdne.

Cieszę się, że od dzisiaj mieszkańcy Rembertowa mogą korzystać z nowego rozwiązania komunikacyjnego. Wiadukt nad ul. Marsa jest już przejezdny. Udało nam się domknąć tę wielką, realizowaną od wielu lat inwestycję. Jest teraz bezpieczniej, zmniejszą się korki. To z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w dzielnicy – powiedział Rafał Trzaskowski podczas wizyty w okolicy nowej estakady.

To jedno z miejsc, w których pojawi się prezydent podczas dzisiejszego objazdu w Rembertowie.

Szybciej do centrum

Pomimo trwających prac budowlanych, ulicami Marsa i Żołnierską przejeżdżało w październiku 2022 r. średnio ok. 60 tys. pojazdów na dobę. To pokazuje, jak ważne są te ulice w układzie komunikacyjnym i transportowym Warszawy.

Nowo wybudowana estakada uzupełnia rozwiązania drogowe, które powstały w ostatnich latach. Konstrukcja ma długość ok. 600 m i przejmie ruch w stronę centrum Warszawy oraz umożliwi przejazd nad skrzyżowaniem ul. Marsa z ul. Chełmżyńską i Okularową.

Zakończenie inwestycji oznacza również przywrócenie na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej, Marsa i Rekruckiej możliwości skrętu w lewo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa oraz z ul. Marsa w lewo w ul. Rekrucką.

Nowoczesny węzeł komunikacyjny

We wrześniu 2019 roku zakończył się etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 631. W jego ramach – nad skrzyżowaniem ulic Marsa i Żołnierskiej – wybudowana została pierwsza z estakad, wschodnia (prowadząca ruch w stronę granicy miasta) oraz dziesięć innych obiektów inżynierskich, w tym: dodatkowe wiadukty w ul. Marsa nad linią kolejową, estakada do skrętu w lewo z ul. Marsa w ul. Żołnierską, wiadukty w ul. Żołnierskiej nad linią kolejową i kolejne nad skrzyżowaniem z ul. Czwartaków, kładka dla pieszych, a także przejścia dla zwierząt leśnych.

Modernizacja ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km.

Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Widok z drona na ruch samochodów na estakadzie nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z Marsa w Rembertowie.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Widok z drona na ruch samochodów na estakadzie nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z Marsa w Rembertowie.
Widok z drona na estakadę nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z Marsa w Rembertowie.
Przebiegające nad jezdnią konstrukcje dwóch estakad