null

Edukacyjna jesień w „Kamieniu”... i nie tylko

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pawilon Edukacyjny Kamień wśród zieleni. Przed budynkiem rozstawione leżaki i winder
Pawilon Edukacyjny Kamień | Autor: Krzysztof Skokowski

W nowym roku szkolnym Zarząd Zieleni m.st Warszawy zaprasza do Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Od października na uczniów i przedszkolaków z warszawskich placówek czekać będzie nowa oferta edukacyjna w duchu przyrodniczym i zero waste.

Podczas jesiennych spacerów i warsztatów przyrodniczych w atmosferze zabawy edukatorzy Zarządu Zieleni postarają się przekazać dawkę wiedzy o znaczeniu Wisły dla lasu łęgowego i jego mieszkańców. Wprowadzając odrobinę magii, opowiedzą o wierzeniach związanych z rzeką, jej roślinnością i gatunkami zwierząt, które można tu spotkać. Młodzi adepci przyrody zdobędą też wiedzę o najbardziej inwazyjnych gatunkach – odpadach i ich wpływie na otoczenie.

Różnorodna oferta warsztatów

W tym semestrze Pawilon Edukacyjny Kamień nawiązał także współpracę z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy. Od października każdy poniedziałek w „Kamieniu” będzie należał do edukatorów MPWiK, którzy poprowadzą warsztaty pod nazwą „Warszawska kranówka rures* (*rules)”. Spotkania będą poświęcone tematowi wody w kontekście szanowania jej zasobów.

Jesień to również ostatni moment na wzięcie udziału w specjalnych warsztatach przygotowanych przez Fundację „W związku z naturą”. Spotkania dla przedszkolaków i uczniów klas I-III realizowane będą w każdą środę i piątek. Zapisy na warsztaty ruszają 18 września 2023 r. Zgłoszenia przyjmowane będą za pomocą formularza dostępnego na stronie https://zzw.waw.pl/lista-wydarzen/ wraz z pełnym harmonogramem i opisem zajęć. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Zajęcia w Schronisku na Paluchu

Zajęcia edukacyjne wznowiło również warszawskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Podczas spotkań poruszane będą tematy związane z prawami zwierząt, przeciwdziałaniu bezdomności zwierząt czy działalności schroniska. W lekcjach prowadzonych w schronisku mogą wziąć udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zajęcia dla przedszkolaków i klas 1-3 szkół podstawowych mogą zostać zorganizowane bezpośrednio w tych placówkach.

Więcej informacji na temat zajęć można znaleźć na stronie Schroniska na Paluchu im. Jana Lityńskiego.