null

E-usługi w Szpitalu Czerniakowskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, m.st. Warszawy i Szpitala Czerniakowskiego pozują z czekiem wypisanym na 7 mln zł na dofinansowanie dla Szpitala Czerniakowskiego. W tle ściana z logotypem Mazowsza
7 mln zł dla Szpitala Czerniakowskiego | Autor: Michał Słaby

7 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Szpitala Czerniakowskiego. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu informatycznego, który usprawni obsługę pacjentów. Umowę na realizację tego zadania podpisali dziś przedstawiciele m.st. Warszawy i samorządu województwa mazowieckiego.

Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestracja online na wizytę w przychodni oraz wystawianie i przesyłanie recept – to wszystko uda się wdrożyć w warszawskiej placówce dzięki unijnemu wsparciu. Nowe rozwiązania pozwolą skrócić czas trwania konsultacji medycznych. Podniosą też bezpieczeństwo danych pacjentów oraz zwiększą poziom usług świadczonych w placówce.

Umowę na realizację projektu w obecności wiceprezydent m.st. Warszawy Renaty Kaznowskiej podpisali prezes szpitala Paweł Obermeyer i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

7 mln zł, które otrzymał Szpital Czerniakowski, pozwoli jeszcze bardziej unowocześnić tę placówkę. Rosnącą jakość usług ocenią z pewnością mieszkańcy, którzy na co dzień korzystają z pomocy lekarskiej szpitala. Dziękuję w swoim i ich imieniu – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Poprawa dostępu do opieki medycznej poprzez rozbudowę systemu informatycznego w oparciu o wdrożenie e-usług.”

Kolejne fundusze dla Szpitala Czerniakowskiego

W ciągu ostatnich lat Szpital Czerniakowski otrzymał na rozwój ponad 50 mln zł – zarówno ze strony samorządu województwa mazowieckiego, jak i m.st. Warszawy. Dzięki tym funduszom w placówce trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także działają już m.in. rezonans magnetyczny z wyposażeniem w zabudowie modułowej, nowe aparaty do znieczulania, aparaty USG, respiratory i defibrylatory.

Szpital otrzymał również dotację na zakup sprzętu medycznego dla Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej. Miejska placówka znajduje się w gronie 16 ośrodków w całym kraju, które w ramach pilotażowego programu KOS-BAR kompleksowo leczą osoby chorujące na otyłość olbrzymią.