null

Projekt e-opieka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Starsza kobieta, w eleganckiej czarno-białej bluzce i czarnej opasce na siwych włosach, siedzi na kanapie. Kobieta pokazuje rękę – na jej nadgarstku jest elektroniczna opaska z dwoma przyciskami: czerwonym i zielonym. W tle ściana z fragmentami obrazów w złotych ramach.
Teleopieka

Skorzystają z niego m.in. seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami. Projekt polega m.in na udostępnieniu potrzebującym osobom sygnalizatorów zagrożenia zdrowia i życia oraz instalację czujników bezpieczeństwa (gazu i dymu) w mieszkaniach oraz domach pomocy społecznej.

W ramach projektu mieszkańcy otrzymają dostosowane do indywidualnych potrzeb urządzenia – opaski z przyciskiem SOS, a w miejscu ich zamieszkania zostaną zamontowane czujniki bezpieczeństwa. Dodatkowo zapewnione zostanie całodobowe centrum teleopieki, do którego w czasie rzeczywistym spływać będą informacje z opasek oraz czujników bezpieczeństwa. Na podstawie tych danych centrum teleopieki będzie podejmować adekwatne do sytuacji kroki, w tym powiadamiać rodzinę lub służby ratownicze oraz prowadzić stały monitoring dalszego przebiegu sytuacji. 

Projekt realizowany jest przez Warszawę w partnerstwie z dziesięcioma gminami (Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Karczew, Legionowo, Marki, Pruszków, Raszyn, Wieliszew, Zielonka, Żyrardów), we współpracy z warszawskimi ośrodkami pomocy społecznej, Centrum Usług Społecznych "Społeczna Warszawa", Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym oraz 14 warszawskimi domami pomocy społecznej.

Status projektu:

Grafika z etapami realizacji projektu - etap 4 - przygotowania do realizacji

 

Więcej informacji o wsparciu społecznym w Warszawie: wsparcie.um.warszawa.pl