null

Projekt e-opieka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Starsza kobieta, w eleganckiej czarno-białej bluzce i czarnej opasce na siwych włosach, siedzi na kanapie. Kobieta pokazuje rękę – na jej nadgarstku jest elektroniczna opaska z dwoma przyciskami: czerwonym i zielonym. W tle ściana z fragmentami obrazów w złotych ramach.
Teleopieka

Projekt zakłada pomoc m.in. dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Odbędzie się to poprzez wprowadzenie narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych w miejscu zamieszkania oraz domach pomocy społecznej.

Warszawa oraz 10 gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) – Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Karczew, Legionowo, Marki, Pruszków, Radzymin, Wieliszew, Zielonka, Żyrardów – wspólnie pracują nad systemem wsparcia usług opiekuńczych w oparciu o rozwiązania informatyczne. System pozwoli poprawić jakość życia osób korzystających z usług opiekuńczych oferowanych przez samorządy. Będzie to m.in. stworzenie całodobowego centrum wsparcia świadczącego teleopiekę oraz zapewnienie urządzeń monitorujących i umożliwiających kontakt z tym centrum.