null

Dziś Polski Dzień Sauny. Warszawa ma niepowtarzalną saunę - pływającą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trzy osoby siedzą tyłem na ławeczce w saunie, zasłonięte ręcznikami. W tle Port Czerniakowski
Sauna z widokiem na port

Sezon na korzystanie z sauny nie kończy się z nadejściem wiosny. Ratusz zachęca do korzystania z unikatowej pływającej sauny w Porcie Czerniakowskim w Dzielnicy Wisła. Miejsca, także z puli bezpłatnej, można rezerwować na stronie saunawisla.pl

Pływająca sauna w Porcie Czerniakowskim działa już prawie pół roku – od 22 listopada 2021. Przez ten czas skorzystało z niej ok. 9 tys. osób.

W saunie mieści się 8 osób. Jednorazowe wejście na godzinę kosztuje 35 zł od osoby, a rezerwacja sauny na wyłączność – 250 zł za godzinę.

Można również rezerwować saunę w ramach bezpłatnych miejsc finansowanych z budżetu obywatelskiego. Trzeba wtedy zapłacić 10 zł kaucji, której zwrot otrzymuje się na miejscu. Takie rozwiązanie stosowane przy udostępnianiu darmowych atrakcji w Dzielnicy Wisła zapobiega „marnowaniu się” miejsc. Bezpłatne miejsca dostępne są w godzinach 6-10 oraz 14-16.

Sauna Wisła to uzupełnienie wodnej oferty rekreacyjnej Dzielnicy Wisła. W Porcie Czerniakowskim można skorzystać z kajaków, łodzi wioślarskich, SUP-ow, żaglówek albo motorówek, a potem zrelaksować się w saunie. Dodatkową atrakcją są treningi naszych reprezentantów w kajak-polo, które można obserwować przez okno podczas sesji saunowej – opowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły. – A doskonałym zakończeniem popołudniowej sesji w saunie może być rejs rekreacyjny z oglądaniem zachodu słońca.

Sauna ma 18,6 m2 powierzchni użytkowej, a samo pomieszczenie sauny - 7 m2. Do tego dochodzi toaleta, natrysk, przebieralnia i część wypoczynkowa. Na dachu zlokalizowany jest górny, duży pokład, gdzie można zażywać kąpieli słonecznych i bezpiecznie podziwiać otaczającą przyrodę, która jest w większej części jest obszarem chronionym NATURA 2000 Dolina Środkowej Wisły.

A jeśli ktoś chce się schłodzić po wyjściu z gorącej sauny? W Porcie Czerniakowskim nie można się kąpać, na pokładzie zamontowano więc specjalną balię z zimną wodą.

Kadłub, słupki i górny pokład zbudowane zostały ze stali, natomiast konstrukcja ścian, elewacja zewnętrzna i wykończenie wewnętrzne ścian - z drewna modrzewiowego i świerku skandynawskiego. Należy podkreślić, że obiekt Sauna Wisła jest całkowicie demontowalny, zatem nadaje się w całości do recyklingu.

Sauna Wisła ma sprzyjać spokojnemu kontemplowaniu naturalnego otoczenia. W porcie mieszkają bobry, wydry, ptaki rzeczne, a większa część brzegów pozostała w naturalnym stanie. Z tego względu okno panoramiczne sauny zwróciliśmy właśnie na naturalny brzeg – mówi Jan Piotrowski.

Rezerwacji można dokonać poprzez stronę: saunawisla.pl, pod adresem: rezerwacje@miamiwars.pl lub pod numerem telefonu: 791 197 500.

Trzy osoby osłonięte ręcznikami siedzą tyłem, w tle przepływa łódź
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Ławeczka, na niej ręcznik i cebrzyk. W tle woda
Widok przez okrągłe okno na brzeg rzeki
Przez okno w saunie wygląda młoda dziewczyna