null

Dzień Kundelka z Paluchem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dziewczynka zwraca się twarzą w stronę pieska
Dzień Kundelka

W niedzielę, 23 października, w stolicy odbędzie się kolejne wydarzenie dla miłośników zwierząt. Schronisko na Paluchu zaprasza na Kopę Cwila na obchody Dnia Kundelka.

Tego dnia po raz kolejny będzie można spotkać czworonożnych podopiecznych warszawskiego Schroniska w plenerze. Przedstawiciele placówki będą przede wszystkim promować adopcję psów nierasowych i udowadniać, że czworonogi ze schronisk doskonale odnajdują się w mieście.

Tegoroczny Dzień Kundelka organizowany jest na Ursynowie, w parku im. Romana Kozłowskiego. Mieszkańcy, którzy w niedzielę między godz. 12:00 a 15:00 przyjdą na Kopę Cwila ze swoim psem, będą mogli za darmo go zaczipować. Podczas wydarzenia prowadzona będzie też zbiórka koców i poszewek dla podopiecznych z Palucha.

Wielbiciele kotów również znajdą coś dla siebie. W „kociej strefie” będzie można samodzielnie wykonać zabawkę dla swojego pupila.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Nieformalne polskie święto – Dzień Kundelka – obchodzone jest dwa dni później, 25 października. 

Adoptuj

Obecnie w Schronisku na Paluchu jest niemal 700 psów, a większość to zwierzęta nierasowe. Część z nich przebywa w placówce nawet od kilku lat. Stołeczna placówka stale zachęca mieszkańców do tego, by przekonać się do schroniskowych psiaków – m.in. w ramach akcji Adoptuj Warszawiaka, którą w tym roku organizowano m.in. na Żoliborzu, Mokotowie, Bemowie czy Ochocie.