null

Dzieje się w Warszawie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Koncerty i pikniki zaplanowano na najbliższy weekend w Warszawie

Koncerty, spotkania, warsztaty, mecze, pikniki wypełnią Warszawę w najbliższych dniach. Dzielnicowe świętowanie zaplanowano między innymi na Ursynowie i Białołęce, a na dawnym stadionie Skry odbędzie się festiwal Co Jest Grane.

Warszawska Strefa Miejska na CJG

Tegoroczny festiwal Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw – tak, jak w poprzednich latach będzie miał międzypokoleniowy charakter. Na odwiedzających w każdym wieku czeka wiele atrakcji. Na scenie wystąpią m.in. Mrozu, Baranovski, Margaret, Bedoes 2115, Nosowska i Sokół, a także Women’s Voices Kolektyw (Paulina Przybysz, Nosowska, Natalia Nykiel, Ofelia, Marika).

Oprócz koncertów będzie też doskonałe jedzenie z różnych stron świata w strefie foodtrucków, aktywności dla rodzin z dziećmi a także rozmowy z artystkami i artystami.

M.st. Warszawa zaprasza do swojej strefy, gdzie będzie tzw. Insta Corner, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcie z syrenką w niecodziennych okolicznościach, opaski z żywych kwiatów, spersonalizowane breloki i spróbować bodypaintingu. Do dyspozycji festiwalowiczów będzie też strefa z leżakami.

W sobotnie popołudnie o godz. 17:15 zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra będzie debatować na temat życia kobiet w Warszawie z laureatką tytułu Warszawianki Roku 2022 – Małgorzatą Szumowską.

Więcej informacji znajduje się na stronie: facebook.com/events.

Dni Ursynowa

Świętowanie na Ursynowie rozpocznie się już dzisiaj po południu, a zakończy w sobotę, 17 czerwca. Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, w tym T.Love i Kaliber 44. Oprócz wspaniałych atrakcji muzycznych odbędzie się również piknik wraz z małą sceną oraz strefą rekreacyjną dla dzieci.

W strefie Urzędu Dzielnicy Ursynów, zlokalizowanej naprzeciwko dużej sceny, będzie można m.in. własnoręcznie wybić monetę okolicznościową z misiem Ursynkiem oraz dowiedzieć się więcej o tegorocznych projektach z budżetu obywatelskiego, na które głosowanie rozpoczęło się 15 czerwca. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: ursynow.um.warszawa.pl.

Dni Białołęki

Dni Białołęki to największe święto dzielnicy, obchodzone co roku w czerwcu. W 2023 r. zaplanowano aż trzy dni zabawy, koncertów, animacji i pokazów dla mieszkańców Białołęki i nie tylko.

Koncertowy weekend rozpocznie Kuba Badach – wokalista jazzowy i kompozytor, a później na scenie pojawią się Wilki, które zaprezentują bardziej rockowe brzmienia. Z kolei w sobotni wieczór wystąpi młoda wokalistka Bryska. Zwieńczeniem drugiego dnia Dni Białołęki będzie koncert Grubsona.

O dobrą formę przed latem zadba New Age Fitness. Joga, krav maga, zumba to tylko niektóre z zajęć, które poprowadzą trenerzy z centrum sportowego. A podczas zajęć z kalisteniki w nowej strefie street workout instruktorzy przez cały dzień będą pokazywać jak ćwiczyć z własnym ciałem.

Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, pomalować buźkę w kąciku zabaw. Animatorzy zadbają też żeby wyczarować ze skręcanych balonów kształty i zwierzątka o jakich zamarzą najmłodsi. W strefie będzie też można wygrać karnety do klubu oraz sali zabaw i do parku trampolin.

Więcej informacji znajduje się na stronie: bialoleka.um.warszawa.pl.