null

Dwudniowe święto lekkiej atletyki na AWF

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Stadion Lekkoatletyczny w Warszawie. Grupa biegaczy skacze przez płotki.

W sobotę i niedzielę na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego będzie można kibicować biegaczom, skoczkom, miotaczom i wieloboistom. Wstęp na rozgrywane na Marymoncie zawody lekkoatletyczne jest bezpłatny.

W sobotę odbędzie się 8. Memoriał Zygmunta Szelesta (4. Inter Europol Mityng). Szelest był wybitnym trenerem polskich oszczepników, jego imieniem nazwano stadion warszawskiej AWF, na którym odbędą się zawody.

W rzucie oszczepem podczas memoriału wystartuje brązowy medalista mistrzostw Polski Piotr Lebioda oraz Mateusz Kwaśniewski mający rekord życiowy na poziomie ponad 80 metrów. Uzupełnieniem rzutu oszczepem będą biegi kobiet i mężczyzn na 800 i 1500 m oraz konkurs skoku w dal mężczyzn. Początek sobotnich zawodów o godzinie 17.00.

W niedzielę odbędzie się Warszawski Mityng Ogólnopolski. Podczas zawodów będą rywalizować sztafety U18 (czyli zawodników do 18. roku życia). Stawką wyścigu będą dwa miejsca i kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski. Początek niedzielnych zawodów również o 17.00.

Oprócz tego zarówno w sobotę, jak i w niedzielę będzie można oglądać zmagania w siedmioboju kobiet i dziesięcioboju mężczyzn. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii młodzieżowców i seniorów. Na starcie pojawi się najlepsza polska wieloboistka Adrianna Sułek. Zawodniczka w marcu zdobyła halowe wicemistrzostwo świata, a kilka tygodni temu również na drugiej pozycji ukończyła prestiżowy mityng w Götzis. Wynik uzyskany w Austrii – 6429 pkt. – to trzeci tegoroczny rezultat na świecie.

Podczas zmagań wystartują też Ukraińcy. Wieloboiści zza naszej wschodniej granicy właśnie w Warszawie rozegrają swoje krajowe mistrzostwa. Zawody wieloboistów sobotę i niedzielę zaczną się o 10. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zawody są finansowane ze środków m.st. Warszawy.