null

Drugi tydzień w stołecznych szkołach i przedszkolach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Za nami kolejny tydzień nauki stacjonarnej. Pomimo stosowania się do pandemicznych ograniczeń i zaleceń przez pracowników oświaty, uczniów i przedszkolaków, liczba zakażeń wciąż rośnie. Odnotowano ich już kilkadziesiąt, a kilkuset uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli przebywa na kwarantannie.

- Niestety liczba zakażeń wciąż wzrasta. Tydzień temu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, a teraz mamy już 35. Pojawiają się w kolejnych jednostkach i dzielnicach. Pracujemy nad zakupem szczepionek na grypę dla wszystkich pracowników oświaty. Pieniądze trafiły już do dzielnic, niebawem ruszą zakupy. Myślę, że pierwsze rozstrzygnięcia będą za góra dwa-trzy tygodnie. Spróbujemy pomóc jeszcze w ten sposób - informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Warszawa przygotowała swoje placówki do pracy w dobie pandemii – opracowała zalecenia i wytyczne, sfinansuje też szczepienia przeciw grypie dla 43 tys. pracowników oświaty.

Od 1 września w Warszawie odnotowano 35 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa:

- u 16 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra i Bielan;

- 16 uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zespołów szkół i liceów), bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Południe, Wawra, Bemowa i Targówka oraz u dziecka z przedszkola na Bemowie,

- 3 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie.

Obecnie zajęcia stacjonarne są zawieszone tylko w jednej placówce - Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym (do 19 września).

W trzech placówkach na Woli i Bemowie (szkole podstawowej specjalnej, przedszkolu i szkole podstawowej) część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie (w szkole specjalnej do końca grudnia br., a w pozostałych do 17-21 września).

Dwie placówki (szkoła podstawowa na Targówku i liceum na Woli) czekają na decyzje, dotyczące dalszej formy prowadzenia zajęć.

Do miasta – od 1 września – wpłynęło 77 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego COVID-19, od 16 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 23 szkół podstawowych, 12 zespołów szkół, 14 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 2 szkół podstawowych specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

275 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest 227 uczniów (wraz z rodzicami), 40 nauczycieli, jedna pielęgniarka szkolna oraz 7 pracowników administracji i obsługi.