null

Oddanie kolejnych stacji II linii metra

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Stacja Młynów. Ściana od strony torów wyłożona granatowymi panelami. Po środku ściany okrągły neon z napisem Młynów. Na torach stoi pociąg metra. Peron wyłożony kremowymi płytkami. Na peronie dwa filary i okrągły podest, na którym można usiąść.

Od początku obecnej kadencji do użytku oddaliśmy aż 11 nowych stacji II linii metra. Dzięki temu szybkie połączenie z centrum miasta zyskali mieszkańcy Bemowa i Targówka.

Rozbudowa metra to kluczowa inwestycja w rozwój transportu publicznego w Warszawie. Od 2018 r. oddaliśmy do użytku następujące stacje:

  • Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka (2019)
  • Płocka, Młynów, Księcia Janusza (2020)
  • Bemowo, Ulrychów (2022)
  • Zacisze, Kondratowicza, Bródno (2022)

To oznacza, że w bieżącej kadencji do dyspozycji warszawianek i warszawiaków oddaliśmy 11 spośród 39 stacji, które łącznie liczą obecnie linie M1 i M2.

Przed nami budowa stacji Lazurowa, Chrzanów i Karolin oraz stacji techniczno-postojowej na zachodnim odcinku. Kiedy oddamy je do użytku, II linia metra będzie ukończona.

Kluczową rolę w inwestycjach w Metro w Warszawie odgrywają Fundusze Europejskie.

Status projektu:

 

 

 

Wnętrze pustego pociągu metra na stacji Ulrychów przeznaczonego do jazdy testowej. Czerwone krzesełka i żółte poręcze
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Prezydent ms.t. Warszawy, Rafał Trzaskowski na stacji metra Ulrychów w otoczeniu przedstawicieli metra warszawskiego ubranych w odblaskowe kurtki z napisem: metro warszawskie
Prezydent ms.t. Warszawy, Rafał Trzaskowski na stacji metra Ulrychów w otoczeniu przedstawicieli mediów.