null

Drogowe prace w Śródmieściu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wiadukt przy rondzie Sedlaczka - autobus przejeżdża pod wiaduktem.
Rondo Sedlaczka. | Autor: SZRM Warszawa

Rozpoczynają się drogowe prace na styku osiedli Solec, Śródmieście Północne i Ujazdów. W drugim miesiącu wakacji miejscy drogowcy przystąpią do remontu ulicy Pięknej, a zamknięcie tej drogi wykorzystają budowniczowie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej, którzy odbudują wjazd z ulicy Myśliwieckiej na rondo Sedlaczka.

Nowa nawierzchnia dla Pięknej

Warszawscy drogowcy dzięki dodatkowym środkom finansowym, przekazanym przez Radę m.st. Warszawy, zaplanowali na ten rok prace na 27 ulicach. Wśród nich znalazła się także ulica Piękna. Na odcinku od Alej Ujazdowskich – do skrzyżowania z ulicą Wiejską – drogowcy wymienią podbudowę i krawężniki, a także ułożą nowy asfalt. Remontowany fragment Pięknej zostanie wyłączony z ruchu od piątku, 4 sierpnia, do końca miesiąca.

Objazd poprowadzi Alejami Ujazdowskimi – przez plac Trzech Krzyży i ulicami Książęcą oraz Rozbrat. W ten sposób będą kursowały także autobusy linii 107 i 159 w stronę Chełmskiej i Elektrociepłowni Siekierki. W kierunku pętli Esperanto i CH Blue City przejadą przez ulicę Czerniakowską, Solec, Trasą Łazienkowską do Alej Ujazdowskich.

Więcej informacji na temat zmian w ruchu w związku z remontem można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Zamknięta Myśliwiecka

Ograniczenie liczby aut na ulicach Pięknej, Myśliwieckiej i Górnośląskiej wykorzystają budowniczowie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Będzie to dla nich najlepszy moment na zamknięcie ulicy Myśliwieckiej i odbudowanie jej wlotu na rondo Sedlaczka. Równocześnie z zamknięciem Pięknej – tj. w piątek, 4 sierpnia – robotnicy wyłączą z ruchu ulicę Myśliwiecką na odcinku od ulicy Hoene-Wrońskiego do ronda Sedlaczka. Na skrzyżowaniu tym kierowcy będą mogli przejechać tylko na wprost – z Rozbrat w Myśliwiecką (w stronę Szwoleżerów) i w drugą stronę. Nadal będzie tu obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca wakacji.

Dodatkowe informacje dotyczące między innymi sugerowanych objazdów znajdują się w miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Wiadukt przy rondzie Sedlaczka - kilka samochodów czeka na światłach.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
rondo Sedlaczka - objazd zamkniętych odcinków_mapka