null

Dobry pracownik nie ma wieku – pilotażowy program dla pracodawców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
para starszych osób siedząca na ławce, pogodny dzień, mężczyzna robi zdjęcie

Pracownicy doświadczeni, zaangażowani, odpowiedzialni, a mimo to wciąż szukający pracy, w samej Warszawie jest ich kilkaset tysięcy. Dlatego Urząd Pracy m.st. Warszawy pomaga w ich zatrudnieniu realizując specjalny pilotażowy projekt „Dobry pracownik nie ma wieku”. To szansa dla wielu firm, aby zdobyć dobrego pracownika i to z dofinansowaniem.

Celem działań zaplanowanych w projekcie jest zwiększenie szans seniorów na rynku pracy, zainteresowanie pracodawców zatrudnieniem osób w wieku emerytalnym oraz zmiana, wciąż mocno stereotypowego, postrzegania pracujących seniorów.

Pilotaż przez najbliższy rok przetestuje nie tylko różne formy wsparcia seniorów, ale też pracodawców, ponieważ firma decydująca się na zatrudnienie pracownika w wieku emerytalnym może liczyć na wiele korzyści. Są to  m.in. dofinansowanie ze strony urzędu pracy części kosztów wynagrodzenia, indywidualne szkolenia dla pracowników, czy wdrożenie w zadania firmy poprzez staże. Wszystkie instrumenty są finansowane w ramach projektu.

Projekt „Dobry pracownik nie ma wieku” łączy chętnych do pracy seniorów z pracodawcami, którzy będą mogli skorzystać z rozwiązań obniżających koszty zatrudnienia. Kluczowymi wartościami dla firmy jest możliwość pozyskania doświadczonego pracownika, a także rozwijanie biznesu w oparciu o wielopokoleniowy zespół – co jest ważne w warunkach starzejącego się społeczeństwa i braku rąk do pracy.

Urząd Pracy m.st. Warszawy dużą uwagę przywiązuje również do rozwoju kompetencji cyfrowych seniorów, co jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności  na rynku. Równie istotna jest wiedza o potrzebach rynku i oczekiwaniach pracodawców, zdolność do uczenia się, zdobywania nowych kwalifikacji i wymaganych przez rynek umiejętności. Wszyscy chętni seniorzy, który trafią do projektu odbędą szkolenia włączające ich cyfrowo i przybliżające dzisiejszy rynek pracy.

Więcej szczegółów na stronie warszawa.praca.gov.pl/dobrypracownik , można również napisać do realizatorów projektu na adres mailowy: dobrypracownik@up.warszawa.pl
 

Informacje o projekcie będą również publikowane na facebooku www.facebook.com/UrzadPracyWarszawa