null

Do końca maja trwa loteria PIT-owa!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na niebieskiej planszy żółte koło z narysowanym samochodem. Na planszy również żółty napis Rozlicz PIT w Warszawie i wygraj samochód.

Do 31 maja osoby, które wskażą Warszawę jako miejsce rozliczenia mogą wziąć udział w loterii i wygrać samochód elektryczny oraz inne atrakcyjne nagrody. Osoby, które rozliczyły już PIT, ale nie zgłosiły się do wzięcia udziału w konkursie, wciąż mogą to zrobić.

Szacuje się, że w Warszawie mieszka ponad 2 mln dorosłych osób, z czego tylko niecałe 1,5 mln rozlicza swój PIT w stolicy. Wpływy z podatków pozwalają na realizację kolejnych inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców. Przyjazny środowisku transport publiczny, utrzymanie dotychczasowych oraz budowa nowych placówek oświatowych i instytucji kultury, lepsza opieka społeczna i ochrona zdrowia – to tylko część zadań, na które miasto przeznacza dodatkowe środki z PIT.

W tym roku do wzięcia udziału w loterii zgłosiło się dotąd 46 871 osób, co przebija zeszłoroczny wynik o ponad 10 tys. Aż 5,5 tys. to osoby, które nigdy wcześniej nie rozliczały PIT-ów w Warszawie, czyli o 1,5 tys. więcej niż rok temu.

Aby wziąć udział w stołecznej loterii, nie trzeba być zameldowanym na terenie miasta. Wystarczy wskazać m.st. Warszawa jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2023 oraz najpóźniej do 31 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://placpitwwarszawie.pl/. W tym roku każdy uczestnik ma szansę na wygranie samochodu elektrycznego Fiat 500 oraz innych atrakcyjnych nagród: rowerów elektrycznych oraz kart miejskich.

To już druga taka loteria organizowana przez m.st. Warszawa. Zwycięzcy zostaną wylosowani w czerwcu.