null

Do Buenos Aires z Gabrielą Muskałą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UCK ALternatwy

Już w najbliższą sobotę w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” wystąpi znakomita artystka – Gabriela Muskała. Aktorka zaprezentuje monodram „Podróż do Buenos Aires”, z którym od ponad 20 lat jeździ po całej Polsce.

Spektakl to opowieść o utracie pamięci. Główna bohaterka – Walerka, w tragikomicznych monologach próbuje uchwycić sens życia. Nie pomaga ani modlitwa, ani mity narodowe, w których emerytowana nauczycielka polskiego znajdowała kiedyś oparcie. Historia jednostkowego losu staje się na oczach widzów historią o nas wszystkich.

Z ogromną siłą osobowości aktorskiej, Gabriela Muskała sprawia, że publiczność zagłębia się w świat tej opowieści. Historia Walerki została spisana przez duet siostrzano-dramatopisarski - Gabrieli i Moniki Muskały, pod pseudonimem Amanita Muskaria (muchomor czerwony).

Przedstawienie w reżyserii Mariana Półtoranosa jest grane nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat, a rola Walerki przyniosła Gabrieli Muskale niezliczoną liczbę nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Jego oddziaływanie nie słabnie, metafory przybierają nowe znaczenia, a forma wciąż jest nieprawdopodobnie żywa.

Bilety są dostępne w recepcji UCK „Alternatywy” oraz on-line na biletyna.pl