null

Długi weekend z remontami jezdni i torów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Frezowanie ulicy nocą - na pierwszym planie asflat, w tle maszyny i robotnik
Autor: ZDM Warszawa

Tramwajarze łączą siły z warszawskimi drogowcami – na początku maja będą układali nowy asfalt na rondzie Tybetu i ulicy Kasprzaka. Jeszcze wcześniej, w najbliższy weekend, 27-28 kwietnia, zaplanowano również remont torowiska na rondzie Czterdziestolatka.

Nowa nawierzchnia na rondzie Tybetu

Prace na Woli rozpoczną się w nocy z wtorku na środę, z 30 kwietnia na 1 maja, i zakończą się w niedzielę, 5 maja, nad ranem. Tramwajarze ułożą nową nawierzchnię na rondzie Tybetu i skrzyżowaniu Ordona z Kasprzaka. W tym samym czasie Zarząd Dróg Miejskich wyremontuje obie jezdnie Kasprzaka – pomiędzy rondem a Ordona – a także jezdnię w stronę centrum – od Wolskiej do Ordona.

Zamknięte będą: jezdnie ulic Wolskiej i Kasprzaka w kierunku centrum – od Goleszowskiej do Ordona, obie jezdnie Kasprzaka – od Ordona do Bema, ulica Ordona pomiędzy Wolską a Kasprzaka oraz rondo Tybetu. Cały czas otwarte pozostaną natomiast wiadukty nad ulicą Kasprzaka.

Z powodu prac autobusy linii: 105, 136, 167, 178, 184, 186, 523 i N43 pojadą objazdami. Linie 414 i Z-5 nie wyjadą na trasy, z kolei autobusy 197 – pomiędzy Cmentarzem Wolskim a pętlą Koło – będą jeździły częściej.

Więcej informacji na temat zmian w organizacji ruchu spowodowanych remontem ulicy Kasprzaka i ronda Tybetu można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Remont torowiska na rondzie Czterdziestolatka

Sobotę i niedzielę, 27-28 kwietnia, tramwajarze wykorzystają na remont torów na rondzie Czterdziestolatka. Z powodu prac tramwaje nie będą jeździły na odcinku między placem Starynkiewicza a rondem Waszyngtona. Kursowanie linii 7 i 24 zostanie zawieszone, a tramwaje 9 i 22 pojadą skróconymi trasami. Uruchomione zostaną trzy tramwajowe linie uzupełniające: 71, 77 i 79. Na trasę wyjadą także autobusy linii zastępczej Z-9, które co około 5-8 minut, pojadą Alejami Jerozolimskimi między placem Zawiszy a rondem Waszyngtona. Więcej informacji na temat zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej w czasie remontu na rondzie Czterdziestolatka na stronie wtp.waw.pl.

Podczas tego etapu robót prace nie wywołają utrudnień w ruchu drogowym. Kolejne prace na jezdniach wokół ronda Czterdziestolatka tramwajarze planują przeprowadzić w następny weekend. O tych zmianach poinformują w odrębnym komunikacie.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

rondo Tybetu - objazd zamkniętych odcinków_mapka