null

Długi weekend z remontami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Asfaltowanie ulic w Warszawie - rozprowadzanie asfaltu łopatą - zbliżenie
Asfaltowanie ulic w Warszawie | Autor: ZDM Warszawa

Najbliższy sierpniowy weekend warszawscy drogowcy wykorzystają na niezbędne remonty stołecznych dróg. W planach mają m.in. remont skrzyżowania ulicy Przyczółkowej z Branickiego, wymianę nawierzchni na rondzie „Radosława” i rozbiórkę starych kładek nad ulicą Jana III Sobieskiego. Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają zmiany w ruchu.

Wilanów buduje

Dzielnica Wilanów przebudowuje ponad 400-metrowy odcinek ulicy Branickiego od Przyczółkowej do Sarmackiej. Zmieni się także skrzyżowanie z Przyczółkową. Dla rozpoczęcia prac w tym miejscu konieczne jest czasowe zwężenie „wylotówki” na Konstancin-Jeziornę. Od czwartku, 10 sierpnia, kierowcy pojadą tu jedną jezdnią w obu kierunkach. Pod koniec miesiąca zaplanowano przełożenie całego ruchu na drugą jezdnię.

Dodatkowo w sobotę, 12 sierpnia, będzie układana nowa nawierzchnia na ulicy Vogla – na skrzyżowaniu z Przyczółkową. Na ten czas ulice stracą połączenie. Kierowcy będą mogli ominąć utrudnienia ulicą Europejską. Autobusy linii 164 pojadą ulicami Nałęczowską, Augustówka, Zawodzie, Kobylańską, Tuzinową i Sytą. Linia 263 nie będzie w tym dniu kursowała. Więcej o zmianach w ruchu w Wilanowie można przeczytać w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Frezowanie ronda „Radosława”

Na przeprowadzenie prac wymagających całkowitego zamknięcia tak ważnego węzła został wybrany przedłużony weekend. Początek prac zaplanowano na piątek, 11 sierpnia, około godziny 22:00. Kierowcy wrócą na rondo w środę, 16 sierpnia, około godziny 4:00. W tym czasie pojazdy indywidualne będą kierowane na objazdy ulicami: Broniewskiego, Krasińskiego, Powązkowską i Okopową lub Słowackiego, Mickiewicza, Andersa, Stawki do alei Jana Pawła II. Trasy zmienią autobusy linii: 409, 500, N12, N13, N46, N62 i N63. Przez rondo „Radosława” będzie można przejechać tylko tramwajem. Więcej o zmianach w ruchu na granicy Woli i Żoliborza można przeczytać w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Rozbiórka kładek

To już ostatnie chwile starych kładek nad ulicą Jana III Sobieskiego. Zastąpią je wygodniejsze zebry. Rozbiórka pierwszej ze stalowych konstrukcji – przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii – została zaplanowana od piątku, 11 sierpnia, od godziny 23:30 do soboty, 12 sierpnia, do godziny 23:30. Ulica Jana III Sobieskiego zostanie zamknięta od Nałęczowskiej do alei Wilanowskiej. Kolejną dobę wykonawca robót poświęci na demontaż kładki przy ulicy Truskawieckiej. Od soboty, 12 sierpnia, od 23:30 do niedzieli, 13 sierpnia, do 23:30, ulica Jana III Sobieskiego zostanie zamknięta na odcinku od Nałęczowskiej do św. Bonifacego. W weekend na trasy objazdowe zostaną skierowane linie autobusowe: 116, 164, 263, 519, 522 oraz N31 i N81. W obu etapach w bezpośrednim sąsiedztwie kładki zamknięte będą też chodniki i drogi dla rowerów. Więcej o zmianach w ruchu związanych z tymi pracami można przeczytać w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Przyczółkowa_schemat zmian w ruchu_mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
rondo Radosława objazdy_mapka