null

Dla wolontariuszy WOŚP w niedzielę komunikacja bezpłatna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prezydent Rafał Trzaskowski z urzędniczym łańcuchem na piersiach pomiędzy panną młodą i panem młodym - udziela im ślubu

20 tys. zł za „Magiczny ślub udzielony przez Rafała Trzaskowskiego” – kto da więcej? To na razie najwyższa suma na miejskich licytacjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Władze Ratusza i miejskie spółki włączają się aktywnie w 31. finał WOŚP.

Ślub to zawsze święto miłości, ale ten będzie szczególny – z dodanym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapowiada na stronie internetowej aukcji prezydent Rafał Trzaskowski.

Zwycięzcy aukcji będą mogli wybrać na miejsce ceremonii jedną z czterech oszałamiających lokalizacji na terenie stolicy: Park Fontann, Pawilon Edukacyjny Kamień, Park Rydza Śmigłego lub Pałac Kultury i Nauki. Aktualna kwota licytacji: 20 200 zł.

Cena za wiślany rejs motorówką, którą osobiście poprowadzi prezydent Warszawy osiągnęła już 6709 zł. Wspólne zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury (m.in. tarasu pod samym zegarem) z wiceprezydent Renatą Kaznowską doszło do 2034 zł. Za przypinkę i spinki z Syrenką od wiceprezydenta Michała Olszewskiego trzeba zapłacić 655 zł. Można też dołożyć się do wirtualnej skarbonki wiceprezydent Aldony Machnowskiej-Góry.

Bezpłatna komunikacja dla wolontariuszy

Miasto postanowiło wesprzeć także wolontariuszy zbierających pieniądze na WOŚP do puszek. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta stolicy w niedzielę na podstawie identyfikatora Orkiestry będą oni mieli prawo poruszać się komunikacją miejską za darmo. Uczestnicy Pokojowego Patrolu wspomagający imprezę, mają prawo do bezpłatnych przejazdów od 27 do 30 stycznia.

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia na ulicach Warszawy – mówi prezydent Trzaskowski w nagraniu do wolontariuszy na swoim facebookowym profilu.

Zielone aukcje

Stołeczny Zarząd Zieleni (ZZW) proponuje licytację „Magicznego rejsu dla 10 osób podczas Święta Wisły”. Odbędzie się on 2 września. Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość skompletowania własnej dziesięcioosobowej załogi rejsu na niezapomnianą wyprawę o zachodzie słońca.

Można wylicytować też dzień z miejskimi dendrologami. Odbędzie się ona na jesieni, a w planach jest m.in. jesienne sadzenie drzew wraz z omówieniem metod oraz pokaz wspinaczki drzewnej.

Na aukcję trafił też tęczowy plakat "DUMA" autorstwa Oli Jasionowskiej w limitowanej wielkoorkiestrowej edycji.

Warszawskie ZOO proponuje na licytację spacer po ZOO z dyrektorem Andrzejem Kruszewiczem, człowiekiem o wielkiej pasji do zwierząt. Tematem spaceru będzie „Afryka dzika”, a zwycięzca będzie mógł zabrać ze sobą dwie osoby towarzyszące.

Licytacje komunikacyjne

ZDM wystawił na licytację „wyspę drogową” (prefabrykat z PCV) w zestawie z plastikową palmą i pluszową papugą.

Warszawskie Tramwaje zapraszają do licytowania kolacji w towarzystwie trenera Legii Warszawa Koszykówka Wojciecha Kamińskiego oraz kapitana drużyny Łukasza Koszarka. Kolacja odbędzie się w specjalnym wycieczkowym tramwaju – jednym z pierwszych wagonów z serii 105N, które trafiły do Warszawy w 1975 roku.

Można też wylicytować wieczorny przejazd w kabinie najnowocześniejszego stołecznego tramwaju Warsolino 140N – oczywiście z motorniczym. Albo fragment kultowej szyny tramwajowej z ulicy Kasprzaka (ze słynnej sceny z filmu „Nie lubię poniedziałku”). Albo przejazd najstarszym warszawskim tramwajem (z 1907 r.) podczas parady w Noc Muzeów.

Można wylicytować „Dzień w ZTM” – zwycięzca licytacji spotka się z dyrektorką ZTM, odwiedzi centralę ruchu, Punkt Obsługi Pasażerów oraz dyspozytornię na węźle przesiadkowym Młociny. Będzie mógł także sprawdzić, jak poradzi sobie z układaniem rozkładów jazdy czy nadzorowaniem komunikacji z pokładu radiowozu. 

Na aukcji są także trzy unikalne Warszawskie Karty Miejskie z 30-dniowym biletem ważnym w 1. i 2. strefie biletowej. Zostały ozdobione wyjątkowymi wzorami – flaminga, konika morskiego lub ryby plus oczywiście serduszko WOŚP.

Miejskie Zakłady Autobusowe zapraszają do spędzenia dnia w towarzystwie funkcjonariuszy nadzoru ruchu. Zwycięzca licytacji rozpocznie dzień w centrali ruchu warszawskiego operatora autobusowego, a potem w służbowym radiowozie sprawdzi funkcjonowanie komunikacji autobusowej na żywo.

Można też wylicytować „Dzień z SKM”. Zacznie się on od wycieczki w kabinie składu SKM, będzie można też zobaczyć stację techniczno-postojową kolejki.

Wodne atrakcje

Wodociągi Warszawskie proponują rejs po Wiśle kotwiarką „Kleń”, jedną z najnowszych stołecznych jednostek pływających do zadań specjalnych. Wyprawa dla czterech pełnoletnich osób odbędzie się 5 czerwca, w Dniu Marynarza.

Można też wylicytować zwiedzanie warszawskiej Stacji Filtrów, w tym najstarszy filtr powolny wybudowany w 1886 roku.

Zabytkowe linie z puszką

W dniu finału – 29 stycznia – Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, we współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi i Tramwajami Warszawskimi, uruchomi specjalne linie autobusowe i tramwajową obsługiwane zabytkowym taborem. 

Autobusy linii 31A będą kursowały na trasie: Metro Ratusz Arsenał 02 – gen. W. Andersa – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – al. J. Ch. Szucha – Bagatela – Al. Ujazdowskie –Łazienki Królewskie 02 (powrót: Al. Ujazdowskie - ... - Miodowa – Kapucyńska – al. „Solidarności” – gen. W. Andersa). 

Dla autobusów linii 31B będzie obowiązywała trasa: Ostroroga 05 – J. Ostroroga - Obozowa – Płocka – Górczewska – Leszno - al. „Solidarności” – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Unicka – Trocka – Metro Trocka 07. 

Do tramwajów linii 31T będzie można wsiąść na przystankach wzdłuż trasy: Koło – Obozowa – Młynarska – al. „Solidarności” – Targowa – al. Zieleniecka – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna (powrót: Grochowska – J. Zamoyskiego – Targowa). 

Pojazdami 31A i B oraz 31T będzie można podróżować bezpłatnie. Będą w nich dyżurowali wolontariusze ze sztabu KMKM, którzy będą zbierali datki na WOŚP.  

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej wystawił także na licytacje archiwalne tablice boczne linii tramwajowych i autobusowych oraz klubowy kalendarz. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie kmkm.waw.pl

Finał już w niedzielę

Wszystkie aukcje dostępne są na stronie: aukcje.wosp.org.pl.  

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Orkiestra zbiera tym razem pieniądze na walkę z sepsą.