null

Darmowe doradztwo dla warszawskich przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
rózne osoby pochylaja się na stołem i komputerem, rozmawiają, kolorowe wnętrze przy innych biurkach tyłem siedzą inne osoby
Autor: UM

Trwają zapisy do Academy_Smolna#2021. To kompleksowy miejski program doradczy dla warszawskich przedsiębiorców oraz wszystkich planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Bezpłatnego wsparcia z zakresu biznesowego, prawnego i księgowego udzielają praktycy biznesu.

Kto może się zgłosić? Jaka jest oferta?

Zgłosić może się każda osoba mieszkająca w Warszawie, która planuje zrobić pierwszy krok w kierunku realizacji swojego pomysłu na biznes lub potrzebuje wsparcia w rozwoju firmy, która działa nie dłużej niż 3 lata.

Academy_Smolna#2021 oferuje dwie formy wsparcia dla przedsiębiorczych warszawiaków i warszawianek: doradztwo indywidualne i program mentoringowy. Sesje doradcze są prowadzone w formule online. Można podczas nich skorzystać z doradztwa prawnego i dowiedzieć się m.in. co zawrzeć w umowie z kontrahentem lub inwestorem. Wiedza zdobyta w ramach konsultacji księgowych pomoże wybrać odpowiednią formę prowadzenia firmy i umożliwi poznanie sposobów optymalizacji podatkowej. Natomiast  wskazówki uzyskane podczas zajęć z doradztwa biznesowego ułatwią zarządzanie firmą, budowanie zespołu czy testowanie nowych pomysłów.

Jak się zapisać?

Zainteresowani mogą zapisać się na wybrane przez siebie konsultacje za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna www.firma.um.warszawa.pl lub na stronie Academy_Smolna#2021 pod adresem www.startupacademy.pl/academy-smolna. Zapisujący się na wybrany rodzaj doradztwa, w notatce do spotkania powinni krótko opisać, nad czym chcą pracować z wybranym ekspertem lub jakie pytania chcą mu zadać.

Dla osób, które chcą wziąć udział w Academy_Smolna#2021, ale nie mają pewności, który rodzaj doradztwa najlepiej odpowiada ich potrzebom organizatorzy przygotowali “test przedsiębiorcy”. Jego wyniki wyraźnie wskazują obszary, w których skorzystanie ze wsparcia ekspertów programu będzie najbardziej uzasadnione. Test znajduje się na stronie zapisów.

Co do tej pory zrealizowano w ramach programu Academy_Samolna#2021?

Eksperci Academy_Smolna#2021 zrealizowali dotychczas ponad 400 godzin doradztwa indywidualnego, z których skorzystało 270 początkujących przedsiębiorców z Warszawy.

Podczas wakacji  każdy z 7 zrekrutowanych zespołów zrealizował 10 godzin sesji mentoringowych. Z pomocą specjalistów, ich członkowie analizowali wyzwania, z którymi mierzą się  przygotowując pomysły na biznes lub prowadząc swoje przedsięwzięcia. W efekcie ich pracy powstały plany budowania przewag konkurencyjnych, strategie pozyskiwania klientów, kampania marketingowa dla projektów branży medtech oraz innowacyjne rozwiązania z zakresu energii odnawialnej i produktów związanych ze spędzaniem czasu wolnego.

Sesje doradcze Academy_Smolna#2021 potrwają do połowy grudnia tego roku.

Projekt finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy. Jego wykonawcą jest Startup Academy.