null

Darmowe boiska, korty i siłownie plenerowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Boisko na placu Baśniowym - Ochota, fot. Maksymilan Chołuj
Wielofunkcyjne boisko na placu Baśniowym zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego.

Po miesiącach spędzonych w domach stolica zachęca wszystkich mieszkańców do aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Bezpłatnie można skorzystać z kilkuset obiektów sportowych na terenie całego miasta.

Zapraszam do korzystania z obiektów zlokalizowanych przy placówkach oświatowych. Opracowaliśmy dla Państwa bazę terenów sportowych, dzięki której szybko odnajdziecie najbliższe boisko, bieżnię lub kort tenisowy. Zapraszam do aktywnego korzystania – zachęca do aktywności na świeżym powietrzu zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Do dyspozycji warszawiaków i warszawianek są także siłownie zewnętrzne i wiele innych terenów sportowych. Wszystkie obiekty udostępniane są bezpłatnie w określonych godzinach i dniach tygodnia.

Każda z dostępnych lokalizacji została opisana w specjalnej bazie z podziałem na dzielnice. Znajdują się tam także informacje o tym, jakiego typu obiekty są dostępne w danej okolicy, z jakim rodzajem nawierzchni oraz w jakich dniach i godzinach można z nich korzystać. Oznaczono też, czy dane boisko wyposażono w oświetlenie, trybuny i sanitariaty.

Bieżnia na terenie Skry

Teren dawnej Skry został uporządkowany, a bieżnia lekkoatletyczna odnowiona. Bez konieczności rezerwacji mogą z niej korzystać także osoby indywidualne. Wystarczy tylko sprawdzić, czy dany termin nie został zarezerwowany przez grupy zorganizowane. Harmonogram rezerwacji jest na bieżąco aktualizowany na stronie internetowej.

Bieżna, tak jak cały kompleks jest czynna codziennie w godz. od 7:00 do 18:00, ponieważ nie jest oświetlona. Planowane jest wydłużenie godzin otwarcia w miesiącach letnich.