null

Czwarty bieg Leśnej Triady Biegowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwoje biegaczy podczas wyścigów w plenerze
Autor: Aktywna Warszawa

W sobotę zakończyła się tegoroczna edycja Leśnej Triady Biegowej. Ale to nie koniec leśnego biegania pod egidą Aktywnej Warszawy i Lasów Miejskich. Organizatorzy postanowili zorganizować czwarte zawody, uzupełniające cykl – grudniowy „Bieg z Mikołajem”.

W sobotnim biegu „Szlak kolorów jesieni” w Lesie Bielańskim wzięło udział blisko 500 osób. Wśród nich znaleźli się biegacze, wielbiciele spacerów z kijkami oraz dzieci, dla których miasto przygotowało osobne atrakcje. Sercem imprezy był Ośrodek Hutnik Aktywna, a trasy zawodów wiodły po urokliwych zakamarkach Lasu Bielańskiego. 

„Leśna Triada Biegowa” to nie tylko emocje sportowe. To również - a może nawet przede wszystkim - spotkanie aktywnych rodzin, które spędzają czas na łonie natury i biorą udział w licznych warsztatach i animacjach przygotowanych przez przyjaciół wydarzenia. W tym roku biegi wspierali Regionalna Dyrekcja Ochrony ŚrodowiskaPSSE WarszawaPark Trampolin #KochamSkakać - WarszawaBeata Cieślińska - dietetyk. Dzięki licznym stoiskom uczestnicy mogli zapoznać się z tajemnicami z życia roślin i zwierząt, dowiedzieć się, jak bezpiecznie zbierać grzyby oraz jak postępować, gdy ugryzie nas kleszcz.

W biegu głównym – na dystansie 5 km – wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Stachowiak prze Olafem Paradowskim i Zbigniewem Kostrzembskim. Wśród kobiet wygrała Justyna Kostrzewska przed Moniką Nawrat-Krupą i Joanną Tereszkiewicz.

Klasyfikacja generalna Leśnej Triady Biegowej – biegi „Szlak wiosny”, „Szlak w stronę lata” i „Szlak kolorów jesieni”:

Mężczyźni: 1. Maciej Stachowiak, 2. Krzysztof Krygier, 3. Michał Rutkowski

Kobiety: 1. Monika Nawrat-Krupa, 2. Dominika Słomka, 3. Ada Jereczek.

Wyniki ostatnich zawodów

Warszawa jest jednym z najbardziej rozbieganych miast w Polsce, na głównych ulicach odbywają się wielotysięczne, spektakularne zawody biegowe. Ale niektórzy szukają w bieganiu czegoś innego – kontaktu z przyrodą, wyciszenia, rodzinnej aktywności. Zależy im nie tyle na świetnym wyniku, co na spędzeniu dobrego czasu z rodziną w sportowej otoczce. Właśnie dla nich mamy propozycję w postaci zakończonej właśnie drugiej edycji Leśnej Triady Biegowej. Ze względu na wielką popularność, jaką cieszą się te bezpłatne zawody, przygotowaliśmy dla warszawianek i warszawiaków propozycję czwartej imprezy – w przededniu kalendarzowej zimy – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Organizatorzy już dziś zapraszają na utrzymany w konwencji Leśnej Triady grudniowy „Bieg z Mikołajem”. Impreza będzie miała również rodzinny charakter, jej sercem będzie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich-Warszawa, przy ul. Rydzowej 1A w Warszawie. Wydarzenie zostanie zorganizowane przez Aktywną Warszawę i Lasy Miejskie.

Trasa biegu będzie przebiegać przez leśne drogi, wiodące przez malownicze tereny Lasu Kabackiego. W programie znajdzie się:

  • Bieg na 5 km
  • Spacer nordic walking
  • Bieg dla dzieci

Więcej informacji na temat „Biegu z Mikołajem” i sposobu zapisu wkrótce na stronie Aktywnej Warszawy. Udział w zawodach – bezpłatny

Trzy biegaczki podczas zawodów w lesie
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Grupka dorosłych podczas zawodów biegowych w plenerze
Dziewczynka podczas biegu przez mini-płotki