null

Czeski Víkend – mural i czeska szkoła gotowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

Najbliższy víkend wypełniony będzie wydarzeniami związanymi z czeską kulturą. Rozpoczęło się wspólne, kilkudniowe przedsięwzięcie Czeskiego Centrum Warszawa i teatru Komuna Warszawa.

Przyszłość Europy oparta jest na wspólnych wartościach i zasadach. Kultura ma tu olbrzymią rolę. Cieszę się, ze nasze miasto i artyści z Europy włączają się w dyskusję o kulturze zaangażowanej, mówiącej głośno o problemach współczesnego świata i w ten sposób budują europejską wspólnotę – mówi zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

W najbliższych dniach organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Podczas gotowania z szefową kuchni Kateřiną Zdanowiczovą będzie można wspólnie przygotować czeską wersję placków ziemniaczanych i typową dla południowych Czech zupę zwaną kulajda. Warsztaty typograficzne to świetna okazja, żeby nauczyć się różnych technik i stylów letteringu. Ponadto w Teatrze Komuna Warszawa odbędzie się wizualny performance pt. Reality Surfing. 

Szczegółowy program na stronie.

W czwartek nastąpiło odsłonięcie muralu, zaprojektowanego przez czeską artystkę Petrę Dočekalovą. Powstał on jako część projektu Street Meets (Mural) Art., w ramach którego w przygotowaniu jest również polski mural w Ołomuńcu. W związku z hasłem Sąsiedztwo-Wspólnota-Wzajemność, zdecydowano się na realizację tej polsko-czeskiej typografii w barwach ukraińskich. Mural można oglądać przy ul. Emilii Plater 31.

mural polsko czeski w barwach ukrainy