null

Czasowe zmiany w ruchu: prace na warszawskich ulicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
żółta tabliczka z napisem teren budowy wstęp wzbroniony na ogrodzeniu
Autor: Paweł Dąbrowski

W nadchodzących dniach w kilku stołecznych dzielnicach prowadzone będą prace, które spowodują zmiany w ruchu drogowym. Rozpocznie się m.in. kolejny etap budowy północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej, a na ulicach Starzyńskiego i Wolskiej zostanie wymieniona nawierzchnia.

Nowa nawierzchnia na ul. Starzyńskiego

Drogowcy przebudowują południową jezdnię ulicy Starzyńskiego. Zmiany dla kierowców w tym miejscu będą niewielkie – jezdnia zostanie tylko nieco przesunięta bliżej torowiska tramwajowego. Skorzystają natomiast rowerzyści i piesi – chodnik zostanie poszerzony, wybudowany zostanie też brakujący fragment drogi dla rowerów. Inwestycję uzupełni budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Szwedzkiej oraz posadzenie 33 drzew. Na obecnym etapie prac konieczne jest weekendowe, od 14 do 17 października, zamknięcie jezdni ul. Starzyńskiego, od Namysłowskiej w kierunku ronda Żaba. W tym czasie na drodze zostanie ułożony nowy asfalt. Autobusy linii 135, 212, 409, 500, N12 i N62 w kierunku Targówka pojadą trasami objazdowymi.

Wymiana nawierzchni ul. Wolskiej

W weekend drogowcy pracować będą także na prawym pasie ul. Wolskiej, na jezdni w stronę Bemowa. Remont, który rozpocznie się w piątek o godz. 22:00 i potrwa do poniedziałku, 17 października do godz. 4:00, obejmie odcinek od ul. Sowińskiego do ul. Fort Wola. Ta ostatnia ulica w czasie prowadzonych prac całkowicie straci swoje połączenie z Wolską. Kierowcy nie będą mogli korzystać z parkingów położonych w sąsiedztwie centrum handlowego, kościoła i klubu muzycznego. Na pętlę Cmentarz Wolski nie wjadą także autobusy linii 194, 197, 255, 713, 716, 743. Autobusy linii 194, 713, 716, 743 będą dojeżdżały do przystanków przy parkingu P+R Połczyńska, linii 197 do Ciepłownia Wola, a 255 – do przystanku Fort Wola.

Zamknięty łącznik między jezdniami ul. Marywilskiej

Na pięć dni – od 17 do 21 października – deweloper budujący osiedle przy ul. Marywilskiej zamknie łącznik pomiędzy jej jezdniami, w rejonie przystanków Marcelin. Utrudnienia są konsekwencją prac modernizacyjnych na tej drodze. Inwestycja realizowana jest przez prywatnego inwestora, który w uzgodnieniu z warszawskimi drogowcami, przebudowuje tam fragment jezdni, układa chodniki, wyznacza drogę dla rowerów, a także instaluje nową sygnalizację świetlną. W czasie kilkudniowego zamknięcia deweloper będzie układał nawierzchnię na zawrotce i fragmencie północnej jezdni. W tym czasie autobusy linii 126 i 314 będą kursować objazdami.

Zmiany pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej

Roboty przy budowie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przebiegają bardzo sprawnie – gotowe są już m.in. wszystkie jego podpory. Budowniczowie przygotowują się obecnie do betonowania kolejnych odcinków płyty wiaduktu. Wymusza to zajęcie przez nich wschodniej części skrzyżowania znajdującego się pod powstającym obiektem. Dlatego też od porannych godzin w poniedziałek, 17 października, zmieni się organizacja ruchu u zbiegu ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej. Ruch na wprost, w ciągu ulic Rozbrat i Myśliwieckiej, zostanie przeniesiony na zachodnią stronę skrzyżowania.

Frezowanie jezdni ul. Radzymińskiej

Również w poniedziałek, ale wieczorem, drogowcy przystąpią do remontu jezdni ul. Radzymińskiej. Nitka w stronę centrum będzie mieć nowy asfalt, na odcinku od ul. Jórskiego do Trockiej. Ten fragment drogi będzie także zwężany. W nocy (w godz. 22:00-4:00) kierowcy przejadą tam jednym pasem, natomiast w ciągu dnia (w godz. 4:00-22:00) będą dostępne dwa pasy ruchu. Na remontowanym odcinku ulicy zamknięty zostanie przejazd dla rowerzystów przez ul. Radzymińską, a przejście dla pieszych udostępniane będzie podczas przerw w pracach. Zacznie obowiązywać tam zakaz zatrzymywania się – z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt jego właściciela. Prace na Radzymińskiej będą prowadzone do środy, 19 października, do godz. 6:00.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.