null

Czas na projekt Karczunkowskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ulica na peryferiach Warszawy - tabliczka "Warszawa" i domy za ogrodzeniami.
Ulica Karczunkowska. | Autor: SZRM Warszawa

Rozpoczynają się prace nad projektem rozbudowy ul. Karczunkowskiej na Ursynowie. Projekt ma powstać w ciągu 20 miesięcy i obejmie odcinek drogi pomiędzy Puławską a granicą Warszawy. W trakcie projektowania uzyskane zostaną także decyzje administracyjne niezbędne do rozpoczęcia prac budowlanych.

Ulica Karczunkowska znajduje się na terenie dzielnicy Ursynów, ma długość ok. 1,6 km i przebiega od ul. Puławskiej do granicy Warszawy. Droga ta jest najczęściej wybieranym tranzytem pomiędzy Ursynowem a drogą ekspresową S7. Wzdłuż ulicy brakuje obecnie ciągłości chodników, a spory ruch – samochodowy i rowerowy – odbywa się po wysłużonej jezdni.

Wygodniej dla kierowców i rowerzystów

Podpisana właśnie przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta umowa na projekt rozbudowy ulicy pozwoli opracować nowe rozwiązania, które podniosą standard drogi i zapewnią większe bezpieczeństwo osobom z niej korzystającym.

W projekcie mają się znaleźć m.in.: jedna jezdnia zapewniająca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki, droga rowerowa oraz szpalery drzew.

Droga rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Karczunkowskiej połączy się ze szlakami rowerowymi, które powstały w rejonie trasy S7, na wiadukcie w ul. Karczunkowskiej nad linią kolejową i w rejonie skrzyżowania z ul. Puławską.

Projekt uwzględni też budowę nowego oświetlenia ulicznego, przystanków autobusowych i przejść dla pieszych.

Projektantem drogi jest firma Azet. Dokumentacja, która ma być gotowa na początku 2025 r., obejmie projekty: budowlany i wykonawczy oraz niezbędne decyzje administracyjne – decyzję środowiskową i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Koszt prac projektowych to 997,5 tys. zł.