null

Cyfrowa usługa Warszawy z prestiżowym wyróżnieniem

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

M.st. Warszawa zostało wyróżnione w konkursie Skrzydła IT w Administracji za wdrożenie nowej platformy konsultacji społecznych. Konkurs organizowany przez miesięcznik „IT w Administracji” wyróżnia najlepsze projekty informatyczne realizowane przez instytucje publiczne. Platforma konsultacji społecznych zdobyła nagrodę w kategorii Narzędzia do komunikacji z obywatelami.

Nagrodzona platforma to nowoczesne narzędzie, które wspiera zaangażowanie osób mieszkających w Warszawie w procesy decyzyjne dotyczące rozwoju miasta. Umożliwia uczestnictwo w konsultacjach online i otwiera nowe możliwości dla demokracji partycypacyjnej. To narzędzie, które zwiększa transparentność miasta i przyczynia się do zwiększenia aktywności obywatelskiej.

Nowa platforma to więcej możliwości

Warszawa od lat rozwija i podnosi standardy konsultacji społecznych. Nowa platforma pozwala na udział w nich przez Internet. Umożliwia zabieranie głosu, wypełnianie ankiet, zaznaczanie punktów na interaktywnej mapie, zadawanie pytań ekspertom, a także proponowanie zmian w treści konsultowanych dokumentów. Obserwując wybrane konsultacje, mieszkaniec może otrzymywać automatyczne powiadomienia o ich postępach. Platforma konsultacji została zbudowana w oparciu o wolne oprogramowanie Decidim. To jedno z najlepszych rozwiązań wspierających demokrację obywatelską. Decidim jest używany m.in. w Barcelonie, Helsinkach i Nowym Jorku. Teraz o jego zaletach mogą przekonać się mieszkańcy Warszawy.

Inne sukcesy

Platforma konsultacji społecznych to nie jedyna usługa cyfrowa, za którą Warszawa otrzymała wyróżnienie. W europejskim konkursie Innovation in Politics nominację finałową otrzymała platforma e-usług mojaWarszawa. Usługi cyfrowe Warszawy docenili również jurorzy konkursu na Europejską Stolicę Innowacji iCapital 2023. W tym prestiżowym konkursie Warszawa zajęła 2. miejsce, wyprzedzając kilkadziesiąt europejskich miast.

Zdjęcie. Na czarnym tle statuetka Skrzydła IT w Administracji dla Urzędu m.st. Warszawy, nagroda w kategorii narzędzia do komunikacji z obywatelami, Platforma konsultacji społecznych. 22.04.2024 r.
Zobacz galerię (2 zdjęć />)
Zdjęcie. Grupa urzędników, kobiet i mężczyzn, trzyma dyplomy i statuetki Skrzydła IT w Administracji.