null

Cyfrowa gra nad Wisłą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plansza z napisem rekreacja nad Wisłą, obok leżą koce

Od soboty nowa atrakcja nad Wisłą – gra w rozszerzonej rzeczywistości. Trzeba zameldować się w budce Warszawskiego Plażowego na plaży Saska Kępa, wejść na profil Dzielnicy Wisła na Instagramie, odpalić specjalny filtr i... ruszyć w drogę.

Wisła to od lat unikalne miejsce na mapie Warszawy, które wybierane jest na spotkania z przyjaciółmi, jako przestrzeń do uprawiania sportu czy relaksu. Poza wartością rekreacyjną i rozrywkową posiada inne walory – piękną i nieodkrytą masowo historię Urzecza, która wciąż widoczna jest w tożsamości nowoczesnej Warszawy. Zgodnie z tegorocznym hasłem kampanii re\Wisła Dzielnica Wisła prowadzi działania edukacyjne i informacyjne podkreślające unikalną tożsamość rzeki.

Jednym z nich jest gra opracowana w technologii Augmented Reality umieszczona na Instagramie. Jej uczestnicy odpowiadając na proste pytania będą mogli odkrywać fakty i ciekawostki na temat Dzielnicy Wisła. Są one przedstawione w formie kolaży i narracyjnych plansz opowiadających historię wybranych miejsc nad rzeką.

Aby wziąć udział w grze, należy odwiedzić pięć punktów Warszawskiego Plażowego i skorzystać z filtrów przypisanych do profilu Dzielnicy Wisła na Instagramie. Filtry zostaną uaktywnione w sobotę, a udział w grze jest możliwy w dowolnym momencie do końca września. Pierwszych 50 osób, które zaprezentują Plażowym na Żoliborzu poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania, otrzyma plakaty z popularnymi wiślanymi grafikami autorstwa Oli Jasionowskiej.

 

 

Gra rozpoczyna się na plaży Saska Kępa w punkcie Warszawskiego Plażowego (charakterystyczna budka gdzie można m.in. bezpłatnie wypożyczyć leżak lub zabawki plażowe). Użytkownik po włączeniu odpowiedniego filtra na Instagramie Dzielnicy Wisła skanuje plakat, który aktywuje efekt, zapoznaje się z zaprezentowanym tematem oraz odpowiada na pytanie. Następnie udaje się do kolejnych punktów – Warszawski Plażowy na Poniatówce, Warszawski Plażowy na Rusałce, Pawilon Edukacyjny Kamień oraz Warszawski Plażowy na plaży Żoliborz – gdzie czekają na niego kolejne zadania.

Gra to element kampanii edukacyjnej Dzielnica Wisła, realizowanej w tym sezonie pod hasłem  “re\Wisła”. Jesteśmy przekonani, że wszyscy bywalcy nadwiślańskich brzegów, oprócz rekreacji i wypoczynku powinni znaleźć czas na odkrywanie niezwykłych miejsc z nią związanych i poznawania historii Urzecza. Przecież to nasze dziedzictwo, o które musimy dać i z którego jesteśmy dumni. Angażująca cyfrowa forma zabawy zainteresuje każdego, kto spędza czas nad rzeką codziennie lub pojawił się w Dzielnicy Wisła pierwszy raz. Cieszmy się rzeką codziennie odkrywając nadwiślańskie przestrzenie z nieznanej dotąd perspektywy - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. Wisły.