null

Ćwiczenia „Wolf-Ram-23” w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W nocy z 17 na 18 kwietnia, w godzinach 19.00-4.00, na dwóch stacjach metra Stare Bielany i Stadion Narodowy zostaną przeprowadzone ćwiczenia, których celem jest sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności służb państwowych, miejskich oraz przewoźnika w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji wraz z Wydziałem ds. Zwalczania Broni Masowego Rażenia Federalnego Biura Śledczego (FBI).

Działania będą prowadzone w ramach międzynarodowych ćwiczeń „Wolf-Ram-23” z zakresu reagowania na zagrożenia terrorystyczne.

Ćwiczenia zostaną przeprowadzone w dwóch epizodach: nr 1 na stacji Stare Bielany oraz epizod nr 2 na stacji Stadion Narodowy. W związku z powyższym w trakcie ćwiczeń należy się spodziewać wyłączenia I linii Metra na odcinku Pl. Wilsona – Młociny oraz pominięcia stacji Stadion Narodowy (bez zatrzymywania pociągów), na trasie II linii Metra.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu, w związku z przebiegiem ćwiczeń, będzie można znaleźć na stronach UM Warszawa oraz FB. Komunikaty dotyczące zmian w kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie WTP. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Informacji o ćwiczeniach udziela Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.