null

Ćwiczenia Sokrates-24 w Warszawie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy ćwiczeń Sokrates-24
Autor: Rafał Motyl

Bezpieczeństwo mieszkańców to dla miasta priorytet. Dlatego dzisiaj i jutro stołeczni wodociągowcy wspólnie ze służbami biorą udział w ćwiczeniach Sokrates-24, podczas których sprawdzają skuteczność działań spółki w razie zagrożeń.

Ćwiczenia Sokrates-24 odbywają się 17 i 18 czerwca na terenie zarządzanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie – czyli na największej infrastrukturze komunalnej w Polsce. Wspólnie ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo – m.in. Policją, Strażą Miejską i Wojskiem Polskim – spółka sprawdza skuteczność działań w sytuacjach kryzysowych. Wszystko po to, by – w razie potrzeby – jak najlepiej na nie reagować. A finalnie – by zabezpieczyć infrastrukturę krytyczną znajdującą się na terenie miasta oraz zachować ciągłość usług świadczonych na rzecz mieszkańców, np. dostaw wody.

Bezpieczeństwo to dla nas sprawa fundamentalna – zwłaszcza w tych trudnych czasach. Jesteśmy na terytorium Filtrów, gdzie trwają specjalne ćwiczenia Sokrates-24. Pracownicy warszawskich wodociągów współpracują ze służbami, przygotowując się do wszelkich scenariuszy w kwestii zabezpieczenia infrastruktury krytycznej – mówił prezydent Rafał Trzaskowski, który obserwował ćwiczenia. Przypomniał również, że miasto współpracuje z rządem przy nowej ustawie dotyczącej obrony cywilnej oraz skierował kilka słów do uczestników ćwiczeń: – Wielkie podziękowania dla wszystkich służb, bo po raz kolejny stanęły na wysokości zadania. 

To tylko ćwiczenia

Ćwiczeniom Sokrates-24 może towarzyszyć hałas, o czym alertem RCB uprzedzono wcześniej mieszkańców. Ćwiczenia i wyciągnięte z nich wnioski pozwolą usprawnić już obowiązujące procedury i jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo warszawiaków.