null

Ćwicz za darmo z Aktywną Warszawą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa zawodników nordic walking maszeruje z kijami podczas zawodów w lesie
Autor: Aktywna Warszawa

Tej wiosny będzie można spróbować swoich sił w rozgrywkach tenisowych dla amatorów, a także nauczyć się grać w GO podczas specjalnych warsztatów. Startują również biegowe poniedziałki i cykl marszów nordic walking. Na bezpłatne zajęcia zaprasza Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Biegowe poniedziałki

W każdy poniedziałek o godz. 19:00 w Ośrodku Rozbrat (ul. Rozbrat 26) Aktywna Warszawa zaprasza na darmowe treningi funkcjonalno-biegowe. Ich uczestnicy mają szansę, by w bezpieczny, zrównoważony sposób zbudować siłę i wytrzymałość mięśniową. Trening kształtuje również gibkość tkanki mięśniowej, a także poprawia propriocepcję, czyli czucie głębokie i równowagę ciała.

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Zapisy startują w każdy czwartek o godz. 12:00 na stronie zapisy online. Osoby, które będą uczestniczyć w zajęciach pierwszy raz, proszone są o wypełnienie deklaracji uczestnictwa, a także o zabranie obuwia na zmianę. Do dyspozycji są depozyty, szatnia i natryski w Ośrodku Rozbrat.  

Alternatywa do biegania

27 marca startuje darmowy cykl marszów z nordic walking. To idealne zajęcia dla przygotowujących się do zawodów, ale także dla osób, które lubią długie spacery i obcowanie z naturą. Pokonywany tam dystans to około 7-10 km.

Zajęcia będą odbywać się regularnie, co środę, w godz. 18:00-19:30. Nie są prowadzone zapisy – wystarczy przyjść ze swoimi kijkami, mogą przydać się również czołówki. Zbiórka na parkingu przy wejściu głównym do Ośrodka Moczydło (ul. Górczewska 69/73). Więcej informacji znajduje się na stronie Aktywnej Warszawy.

Tenisowe turnieje

„Warszawski Szlem” to cykl czterech bezpłatnych turniejów dla pasjonatów tenisa, które zostaną rozegrane w formule „open” na obiektach Stołecznego Centrum Aktywna Warszawa oraz kortach Legia Tenis & Golf. Inauguracja rozgrywek nastąpi 6 kwietnia na kortach Ośrodka Hutnik przy ul. Marymonckiej 42. Kolejne zmagania odbędą się: 12 maja w Ośrodku Solec, 9 czerwca na kortach Legii i 15 września w Ośrodku Hutnik. Cykl turniejów „Warszawskiego Szlema” zwieńczony zostanie dodatkową imprezą rozegraną w formule „masters”, do której zaproszonych zostanie ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników cyklu.

Turniej charakteryzuje się mieszanym systemem rozgrywek, to znaczy nie obowiązuje w nim podział na płeć czy kategorię wiekową. Udział jest bezpłatny, informacje dotyczące zapisów, wyników i klasyfikacji będą publikowane na stronach internetowych aktywnawarszawa.pl oraz na stronie Grand Prix Mazowsza w tenisie ziemnym.

Zagraj i wypręż umysł

Aktywna Warszawa i Polskie Stowarzyszenie GO zorganizowały zapisy na warsztaty gry w GO. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania – na liście zgłoszeń znalazło się ponad 500 osób. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 kwietnia w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki o godz. 18:00. W warsztatach mogą wziąć udział jedynie zarejestrowani uczestnicy.

Gra w GO to ponad 2,5 tys. lat tradycji. Grać mogą w nią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. GO uczy dyscypliny, rozsądku i cierpliwości. Pozwala też rozwijać umiejętności analityczne i pozytywnie wpływa na rozwój mózgu – angażowane są obszary odpowiedzialne za pamięć, planowanie, liczenie i rozpoznawanie kształtów. To przede wszystkim jednak doskonała zabawa i zdrowa rywalizacja.

Zobacz galerię (5 zdjęć)