null

Creative Mikser, czyli o żywieniu w miastach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Produkty spożywcze podczas gotowania, nad nimi napis: Creative Mikser
Creative Mikser #22 na rzecz zrównoważonej gospodarki

Jak zwiększać dostęp mieszkańców miast do wysokiej jakości żywności i jak gospodarować nią w sposób zrównoważony? Miasto Stołeczne Warszawa i British Council zapraszają na spotkanie Creative Mikser poświęcone tematyce żywienia.

Wydarzenie zaplanowano na środę i czwartek (6 i 7 kwietnia) w formule online. Zaproszeni goście zaprezentują inicjatywy i rozwiązania z obszaru projektowania, nowych technologii oraz aktywizmu lokalnego związanego z miejskim rolnictwem i ogrodnictwem. Przedstawią przykłady pomysłów i rozwiązań powstałych w oparciu o model cyrkularny (gospodarkę obiegu zamkniętego) stworzonych dzięki współpracy przedsiębiorców kreatywnych, artystów i inżynierów.

Zaplanowano też dyskusję o największych wyzwaniach i korzyściach związanych z alternatywnymi systemami obiegu żywności w miastach. Będzie też mowa o innowacjach w produkcji i dystrybucji jedzenia wprowadzanych na poziomie globalnym i lokalnym.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Francesca Sarti, założycielka i dyrektorka kreatywna studia Arabeschi di Latte oraz Kasper de Graaf, dyrektor Design Manchester i CEO Images&Co.

Harmonogram spotkania:

  • 6 kwietnia godz. 15.00-17.15 – prezentacje i debata
  • 7 kwietnia godz. 10.00-12.00 oraz 14.00-16.00 – warsztaty, które poprowadzą Adrian Jankowiak (Nairobi Design Week) oraz Francesca Satri (Arabeschi di Latte)

Udział w debacie oraz warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie internetowej.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym oraz tłumaczeniem na polski język migowy.

Zrównoważona gospodarka żywnościowa jest bardzo ważna dla nowoczesnych miast. Bardzo nas cieszy współpraca z British Council, dzięki której przedstawiciele warszawskiego sektora kreatywnego mogą uczestniczyć w tak ciekawym przedsięwzięciu, jakim jest Creative Mikser. Spotkania z ludźmi  i nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych sprzyjają poszerzaniu horyzontów. Pozwalają spojrzeć na wiele spraw z innego punktu widzenia i ułatwiają poszukiwania rozwiązań – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Urzędu m.st. Warszawy.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Stołeczne Warszawa oraz British Council. Jego partnerem jest Startup Academy.

Creative Mikser: strona wydarzenia, wydarzenie na Facebooku