null

Co z toastami na bulwarach?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonej trawie nad Wisłą rozstawione leżaki, bawiący się ludzie
Nad Wisłą w Warszawie

Warszawa nie zgadza się z zakazem picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o wniesieniu skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) z lutego tego roku.

W wyroku tym WSA stwierdził w nim nieważność uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy zezwalającej na spożywanie napojów alkoholowych na bulwarach. Prezydent Warszawy nie zgadza się z uzasadnieniem wyroku.

Bulwary Wiślane to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy. Chętnie spędzają tu wolny czas nie tylko warszawiacy i warszawianki, ale także odwiedzających stolicę turyści i turystki. Bulwary są dostępne dla wszystkich, rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. Rzeka, zieleń oraz odpowiednia infrastruktura pozwalają odpocząć i zrelaksować się. Uchwała Rady Warszawy wychodziła naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bulwarów – wyjaśnia Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska.

W tej chwili obowiązuje stan epidemii i spożywanie alkoholu na bulwarach jest zakazane.  Po jego zniesieniu spożywanie alkoholu na tym terenie będzie możliwe – pod warunkiem jednak, że sąd nie zdecyduje inaczej.

Grupka ludzi z małymi dziećmi przy piaskownicy nad Wisłą
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na parkiecie nad Wisłą wieczorem tańczy kilka osób. W tle Wisła
Przy nabrzeżu Wisły cumuje barka, na niej przy stolikach restauracyjnych siedzi sporo ludzi