null

Co słychać na Barskiej?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Hashtag Ensemble, fot. M. Starowieyska

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab przy ul. Barskiej 29 jest pierwszą i jedyną w Polsce stałą sceną dla muzyki nowej. Odbywają się tam m.in. warsztaty i zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży oraz koncerty zespołu Hashtag Ensemble, który niebawem będzie świętował swoje 10-lecie.

Program Hashtag Lab’u wypełniają koncerty, warsztaty edukacyjne, zajęcia dla najmłodszych i kursy mistrzowskie. Jest to także miejsce, które łączy artystów i kompozytorów, poprzez spotkania, debaty, seminaria i konferencje. Przy ul. Barskiej 29 prowadzone są także działania społeczne. A już od 1 marca przy Barskiej 29, od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 14:00, działać będzie czytelnia muzyczna. Z płyt, winyli, książek i czasopism będzie można korzystać przy filiżance kawy w przestrzeni pracowni i na zielonym patio. 

Urodziny Hashtag Ensemble

Hashtag Ensemble to kooperatywa muzyczna założona przez flecistkę Anię Karpowicz. Inicjatywa łączy znakomitych muzyków, którzy w tym roku świętują dziesięciolecie wspólnej działalności artystycznej. Jest to jedyny zespół muzyki nowej w Polsce, który może świętować swoje 10-lecie na własnej scenie – w Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab. Pierwsze wydarzenie urodzinowe zaplanowano na 29 lutego – będzie to koncert “Still in the Middle”.

W jubileuszowym roku 2024 zespół zaprasza osoby ciekawe nowych muzycznych doświadczeń na specjalnie koncerty, ale nie zapomina także o urodzinowym prezencie. Będzie nim płyta “Fultility” – z muzyką polskiego kompozytora Rafała Zapały.

O instytucji

Hashtag Lab mieści się w wyjątkowym miejscu – modernistycznej willi na Starej Ochocie przy ul. Barskiej 29. Przez lata jej właściciel, Antoni Moniuszko, prowadził tu salon kulturalny, w którym bywali warszawscy intelektualiści, w tym wybitni kompozytorzy XX wieku, m.in. Krzysztof Penderecki i Witold Lutosławski.

Szczegółowy program Hashtag Lab’u można znaleźć na stronie: hashtaglab.pl.

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje m.st. Warszawa, a prowadzi ją Fundacja Sfera Harmonii.