null

Co robimy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wejście główne do budynku Ratusza przy pl. Bankowym 3/5.

Urząd m.st. Warszawy dba o to, żeby Warszawa się rozwijała, a jej mieszkańcy mieli dostęp do podstawowych usług publicznych o znaczeniu lokalnym. Zajmujemy się warszawską edukacją, transportem, ochroną zdrowia, ochroną środowiska, mieszkalnictwem, pomocą społeczną, kulturą, sportem, rozwojem przedsiębiorczości czy bezpieczeństwem.

Tak duży zakres odpowiedzialności i kompetencji wymaga fachowej wiedzy. Dlatego też poszczególne zadania przypisane są do wyspecjalizowanych biur Urzędu m.st. Warszawy, jak również jego jednostek.

Pracami Urzędu m.st. Warszawy kieruje Prezydent m.st. Warszawy, powołani przez niego zastępcy, a także Sekretarz, Skarbnik, Dyrektor Magistratu oraz Dyrektorzy Koordynatorzy.

Prace Urzędu regulują m.in. ustawy, rozporządzenia, uchwały, zarządzenia, a także Strategia #Warszawa2030.

Ważne są dla nas opinie i informacje o potrzebach mieszkańców. Dlatego prowadzimy konsultacje społeczne np. w czasie opracowywania planów miejscowych czy ustalania tras komunikacji miejskiej.

Warszawiacy mają również wpływ na wydawanie miejskich pieniędzy, które w części przeznaczone są na projekty pochodzące z tzw. budżetu obywatelskiego.

Strona Urzędu m.st. Warszawy

Strona um.warszawa.pl jest stroną informacyjną Urzędu m.st. Warszawy.

Mieszkańcy znajdą na niej warszawskie aktualności oraz informacje o działaniach, za które odpowiada stołeczny samorząd.

Użytkownicy mogą skorzystać z kalendarza miejskich wydarzeń. Wydarzenia można filtrować poprzez datę, lokalizację oraz kategorię.

Strona posiada wyszukiwarkę, w którą można wpisać słowa kluczowe, skorzystać z filtrowania i znaleźć interesujące nas informacje.

Na stronie wydzielone są tematy związane z różnymi obszarami działalności miasta np. Edukacja, Sport, Zdrowie, Transport itp. Po kliknięciu w kafelek tematyczny użytkownik przenoszony jest do podstrony, na której znajdzie więcej informacji z danej dziedziny.

Na stronie jest lista z odnośnikami do poszczególnych stron dzielnicowych, dzięki czemu mieszkaniec może szybko przejść na stronę swojej dzielnicy.

Na górze strony znajdują się odnośniki do social mediów, a w stopce m.in. kontakt, deklaracja dostępności, otwarte dane oraz odnośnik do BIP.

Stacja metra, widok na peron i na stojący na peronie pociąg
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Ul. Prosta. Widok na przystanek tramwajowy, na którym zatrzymał się tramwaj. W oddali nowoczesny budynek i Pałac Kultury i Nauki
Ogród Saski. Na pierwszym planie kobieta na rowerze. Dalej widać fontannę z wodą, jest piękna pogoda.
Panorama Warszawy. Na pierwszym planie widok na dachy kamienic, w oddali nowoczesne wieżowce.