null

Rozbudowa Centrum Nauki Kopernik

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik bawi i uczy, ale też samo się rozwija. W tym celu powstała Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego. To przestrzeń na laboratoria wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt badawczy, czyli przestrzeń dla ambitnych naukowców.

Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego to interdyscyplinarne laboratorium badań, przestrzeń twórcza oraz miejsce współpracy, spotkań i debat. Znajdują się w niej laboratoria wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć biologicznych, chemicznych, fizycznych i mechatronicznych, a także profesjonalne studio nagrań. Jest także duży warsztat konstruktorski z narzędziami do projektowania i realizacji wyzwań inżynierskich. Przestrzeń jest przystosowana do testowania formatów zajęć w warunkach szkolnych oraz zbliżonych do tych, w których pracują naukowcy. Lustra weneckie, sprzęt do analizy behawioralnej i urządzenia rejestrujące pozwalają na prowadzanie zaawansowanych badań.

Obiekt mieści jednorazowo 600 osób. Ma trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną o łącznej powierzchni ok. 6000 m2. Łączny koszt budowy Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego to ponad 82 mln zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o: