null

Cała Warszawa gra razem z WOŚP

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wiceprezydent Renata Kaznowska mówi do mikrofonu na scenie obok Jurka Owsiaka
Wiceprezydent Renata Kaznowska | Autor: R. Motyl

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się za niecałe dwa dni. Do udziału w niedzielnych wydarzeniach na placu Bankowym oraz do wspierania WOŚP zachęca Warszawa, która po raz kolejny gra razem z Orkiestrą.

Stolica od zawsze wspiera WOŚP. A WOŚP wspiera stolicę. Ze sprzętu medycznego kupionego przez Orkiestrę korzystają wszystkie miejskie szpitale, a dzięki temu także warszawiacy i warszawianki. Dlatego nie może Was zabraknąć na tegorocznym finale. Do zobaczenia w niedzielę! – zachęca do udziału prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

W tym roku zebrane przez Orkiestrę fundusze trafią na walkę z sepsą. WOŚP będzie można wspierać nie tylko wrzucając w niedzielę pieniądze do puszek, ale również biorąc udział w miejskich aukcjach. Można tam wygrać magiczny ślub udzielony przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który obecnie jest wylicytowany za ponad 20 tys. zł. Pozostałe propozycje to wiślany rejs motorówką z prezydentem, zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury z wiceprezydent Renatą Kaznowską i spinki wiceprezydenta Michała Olszewskiego. Można także dołożyć się do wirtualnej skarbonki wiceprezydent Aldony Machnowskiej-Góry.

Warszawa, jak co roku, gra razem z Orkiestrą. W miasteczku WOŚP na placu Defilad już dziś czuć było niesamowitą energię. Trzymam kciuki, aby przełożyła się ona na kolejny rekord! Licytujcie, wpłacajcie, a w niedzielę hojnie napełniajcie orkiestrowe puszki – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.  

Swoje aukcje przygotowały też miejskie jednostki. Wylicytować można m.in. magiczny rejsu dla 10 osób podczas Święta Wisły, wieczorny przejazd z motorniczym w kabinie tramwaju Warsolino 140N, fragment szyny tramwajowej z ulicy Kasprzaka, zwiedzanie warszawskiej Stacji Filtrów czy obraz namalowany przez cztery szympansy z warszawskiego ZOO. Wszystkie aukcje dostępne są na stronie: aukcje.wosp.org.pl.

Warszawski Transport Publiczny – dla WOŚP i wolontariuszy

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kursować będą zabytkowe autobusy i tramwaje. Wszystkie będą miały przystanki w okolicach pl. Bankowego, dzięki czemu będzie można nimi z łatwością dotrzeć pod finałową scenę. Szczegóły dotyczące kursowania linii specjalnych można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

W niedzielę z darmowej komunikacji miejskiej skorzystają wolontariusze WOŚP. Z kolei uczestnicy Pokojowego Patrolu wspomagający imprezę mają prawo do bezpłatnych przejazdów od 27 do 30 stycznia.

Scena, na której stoją m.in. wiceprezydent Renata Kaznowska i Jurek Owsiak. W tle na telebimie logo Warszawy, a na górze sceny napis "31. finał" i logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Wiceprezydent Renata Kaznowska mówi do mikrofonu na scenie obok Jurka Owsiaka
Na scenie WOŚP stoją m.in. wiceprezydent Renata Kaznowska i Jurek Owsiak
Wiceprezydent Renata Kaznowska mówi do mikrofonu na scenie m.in. obok Jurka Owsiaka. W tle logo Warszawy na telebimie.
Jurek Owsiak na scenie. W tle logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Obrazy, koszulki i inne rzeczy do wylicytowania podczas 31. finału WOŚP