null

Budżet obywatelski zmienia Warszawę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Po lewej stronie zdjęcie tężni solankowej, a po prawej stronie na niebieskim tle napis białą czcionką: Budżet Obywatelski zmienia Warszawę. Tężnia solankowa w Wesołej to jeden z tysięcy projektów, które powstały dzięki Wam.
Tężnia solankowa w Wesołej

„Budżet obywatelski zmienia Warszawę” – to hasło kampanii miejskiej, która docenia aktywne uczestnictwo mieszkańców w życiu stolicy. Akcja, która pokazuje, że warszawiacy i warszawianki mają wpływ na tworzenie nowoczesnego, przyjaznego i wygodnego miasta potrwa do 30 listopada.

Tężnia solankowa w Wesołej, wybieg dla psów na Chomiczówce czy szafki na odzież w Parku Agrykola – to tylko kilka spośród tysięcy projektów, które powstały w ramach budżetu obywatelskiego. To pokazuje, że warszawiacy mają moc sprawczą i chcą decydować o  przestrzeni miejskiej  - także w swoim najbliższym otoczeniu. Tegoroczna kampania jest zachętą dla mieszkańców do jeszcze większego angażowania się w życie miasta i lokalnych społeczności. – podkreśla Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Od 2015 r. miasto zrealizowało ponad 3700 projektów w ramach budżetu obywatelskiego i wciąż realizuje kolejne. Efekty zaangażowania warszawiaków widać niemalże na każdym kroku. Dzięki budżetowi obywatelskiemu powstaje coraz więcej projektów, które zmieniają stolicę. Jednym z nich jest wybieg dla psów na Bielanach, który przedstawiono w kampanii. Pomysł takiego miejsca dla psów z tunelami, obręczami, kładkami i innymi atrakcjami zgłosili warszawiacy z okolicznych bloków. Kilkuset mieszkańców Bielan poparło ten projekt w głosowaniu, a Urząd Dzielnicy wcielił go w życie. Mieszkańcy Chomiczówki licznie i chętnie korzystają z tego udogodnienia wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi.Przykładów takich wyjątkowych miejsc, które powstały dzięki warszawiakom i warszawiankom jest znacznie więcej. Siedem z nich prezentujemy w kampanii plakatowej. Są to: tężnia solankowa w Wesołej, wybieg dla psów na Bielanach, szafki na odzież w Parku Agrykola, rabaty kwiatowe w całym mieście, plac zabaw na Pradze-Południe, doświetlenie dla przejścia dla pieszych na Pradze-Północ oraz rampa sportowa na Mokotowie. Wszystkie pozostałe można zobaczyć na stronie budżetu obywatelskiego.

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Już niedługo, bo 1 grudnia br., startuje kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Warszawie. Mieszkańcy i mieszkanki stolicy znowu będą mogli zgłosić swoje pomysły i współdecydować o tym, jak zmieni się Warszawa.

Budżet Obywatelski to proces decyzyjny, w ramach którego mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie. Szczegóły dotyczące kolejnej, 9. edycji budżetu obywatelskiego wkrótce na stronie budżetu obywatelskiego oraz na profilu Budżet obywatelski na Facebooku.  

Kampania miejska

Na przystankach autobusowych i tramwajowych, w ramach kampanii miejskiej „Budżet obywatelski zmienia Warszawę” warszawiacy i warszawianki mogą zobaczyć przykłady projektów, które powstały dzięki ich zaangażowaniu. Plakaty będą widoczne w przestrzeni miejskiej do 30 listopada.

 Tężnia solankowa w Wesołej
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Wybieg dla psów z tunelami, obręczami, kładkami zlokalizowany w dzielnicy Bielany. Poprzez obręcze skacze pies.
Przebieralnia z szafkami na odzież zlokalizowana w parku Agrykola.
Przejście dla pieszych zlokalizowane w dzielnicy Praga- Północ doświetlone przez latarnie miejskie. Zdjęcie wykonane nocą. Przejście zlokalizowane w okolicy bloków mieszkalnych.
Na placu zabaw na Pradze-Południe bawi się dziecko.
Rabaty kwiatowe zlokalizowane w okolicy chodnika i ławeczki.
Rampa sportowa zlokalizowana w okolicy parku na Mokotowie. Z rampy korzysta dziecko na deskorolce ubrane w kask.