null

Budujemy nowe centrum aktywności

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: SZRM

Warszawa dba zarówno o starszych, jak i młodszych warszawiaków, dlatego przy ul. Korotyńskiego 13 powstaje kolejne Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W kameralnym budynku na Ochocie znajdą się: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów.

Na parterze Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Ochocie działać będą m.in.: kawiarnia ze sceną i letnim tarasem, stołówka i mały zakład fryzjerski. Piętro zajmą sale terapii indywidualnej i grupowej, sale rekreacji ruchowej z dostępem do tarasów na dachu, pokoje odpoczynku, sale komputerowa i do gier towarzyskich. Będą tam także pracownie plastyczna i kulinarna oraz biuro dla organizacji pozarządowych.

Stan prac

Budynek ma już gotowe ściany, dach i część instalacji. Trwają prace elewacyjne i tynkarskie, wykonywane są posadzki, montowane okna, drzwi oraz windy. W pomieszczeniach powstają konstrukcje podwieszanych sufitów, instalacja elektryczna, wentylacja i ogrzewanie podłogowe.

Prace prowadzone są także na terenie otaczającym budynek. Znajdą się tam takie atrakcje jak boisko do gry w bule, siłownia terenowa dla osób starszych, ogródek z huśtawkami i hamakami oraz place zabaw dla dzieci. Pojawi się także łąka kwietna, ścieżka dendrologiczna oraz dodatkowe rośliny: 80 drzew, ok. 500 krzewów, pnącza i trawy ozdobne. Całość wraz z sąsiadującym parkiem stworzy spójną, wypełnioną zielenią przestrzeń.

Zakończenie inwestycji planowane jest na wiosnę 2024 r.