null

Budowlańcy wyróżnili Ośrodek Hutnik

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy odbiera nagrodę.
Autor: Rafał Motyl

M.st. Warszawa otrzymało statuetkę w konkursie Budowa Roku za rewitalizację Ośrodka Hutnik. Kompleks sportowy przy ul. Marymonckiej wyróżniono nagrodą II stopnia w kategorii Obiekty Sportowe i Rekreacyjne

Bardzo się cieszę, że miałam okazję odebrać nagrodę za rewitalizację Ośrodka Hutnik. Ta budowa to było olbrzymie wyzwanie finansowe i organizacyjne, ale daliśmy radę, dzięki czemu Warszawa zyskała nowoczesny kompleks sportowy z całoroczną piłkarską bazą treningową i kortami tenisowymi – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Konkurs Budowa Roku organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. To jeden z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Zrealizowane obiekty zostały zgłoszone przez inwestorów, generalnych wykonawców, deweloperów, jednostki projektowe bądź samorządy terytorialne. Podczas uroczystej gali nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach.

Ośrodek Hutnik to ponad 45 lat sportowej historii. Dzięki 48 milionom złotych z miejskiego budżetu udało się przebudować i dostosować do potrzeb mieszkańców prawie 10 hektarów terenu na warszawskich Bielanach.

Głównym obiektem Ośrodka Hutnik jest stadion z pełnowymiarowym boiskiem głównym do piłki nożnej o wymiarach 105 na 68 metrów z naturalną nawierzchnią, systemem nawodnienia, drenażem i podgrzewaną płytą boiska. Zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN na stadionie mogą odbywać się rozgrywki do III ligi, ponieważ został wyposażony w nowe oświetlenie, nagłośnienie oraz szatnie i zaplecze sanitarne. Kibice mają do dyspozycji 1390 miejsc siedzących na zadaszonych trybunach.

W ramach inwestycji wybudowano także dwa boiska treningowe z syntetyczną nawierzchnią, które mogą zostać zadaszone. Dzięki temu służą mieszkańcom niezależnie od pory roku.

W imieniu m.st. Warszawa inwestycję prowadziła miejska jednostka Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, a za przeprowadzenie robót realizowanych w oparciu o projekt pracowni PIG Architekci, odpowiedzialne było konsorcjum firm INTERHALL Sp. z o.o. oraz GARDENIA SPORT Sp. z o.o.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu Budowa Roku nagrodzone obiekty budowlane charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.