null

Budowa żłobków

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Nowa sala w żłobku. Na środku Sali stoją dwa drewniane stoliki z drewnianymi krzesełkami. Pod ścianą, kremowo-zielone szafki. Na pułkach leżą kolorowe zabawki.
Żłobek

Nowe placówki zapewnią młodym warszawiakom opiekę na najwyższym poziomie.

Rocznie Warszawa wydaje ponad 280 milionów złotych na utrzymanie żłobków, z czego w 2021 r. na inwestycje w infrastrukturę przeznaczono ponad 23 miliony zł. Dzięki temu w minionym roku udało się utworzyć prawie tysiąc nowych miejsc dla najmłodszych warszawianek i warszawiaków. Obecnie Warszawa oferuje niemal 16 tysięcy miejsc w żłobkach we wszystkich dzielnicach.

W latach 2019-2021 ukończyliśmy 11 inwestycji, w tym 3 modernizacje istniejących placówek i 8 nowych żłobków. W wyniku tych inwestycji udostępniliśmy łącznie ponad 1500 nowych miejsc w 8 dzielnicach. Finalizowane są kolejne inwestycje. Jeszcze w 2022 r. planowane jest oddanie 2 nowych placówek oraz 2 po modernizacji, dzięki temu łącznie przybędzie ponad 500 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3. Do 2024 roku planowana jest budowa jeszcze kilku placówek. Nowe oddziały powstaną m.in. na Białołęce, Ochocie i w Wawrze.

Status projektu:

Grafika z informacją, że projekt ma status w realizacji

 

Więcej informacji o edukacji w Warszawie: edukacja.um.warszawa.pl