null

Budowa metra – spotkanie z mieszkańcami Woli

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

W czwartek, 14 października, o godz. 17.30, w Urzędzie dzielnicy Wola w sali sesji rady, odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dla mieszkańców dzielnicy Wola, związane z budową centralnego odcinka II linii metra.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy, Zarządu Transportu Miejskiego, Metra Warszawskiego oraz Wykonawcy i projektanta tej inwestycji. Przedstawią oni krótkie prezentacje dotyczące technologii budowy, jej monitoringu, organizacji ruchu oraz odpowiedzą na wszystkie pytania mieszkańców.

Mieszkańcy Woli będą mogli podzielić się swoimi opiniami i wątpliwościami związanymi z budową II linii metra na Woli, zadać pytania przedstawicielom miasta, odpowiedzialnym za realizację wielkiej inwestycji. Jest to drugie spotkanie w dzielnicy Wola. Podobne, otwarte spotkania z mieszkańcami będą organizowane we wszystkich dzielnicach, w których będzie realizowana inwestycja.

Na Woli od 11 września trwają już prace związane z budową szybu startowego dla dwóch tarczy TBM, które rozpoczną drążenie tuneli podziemnej kolejki w stronę Powiśla. W tym miejscu będzie też stacja metra Rondo Daszyńskiego.

Budowa centralnego odcinka II linii metra to najważniejszą inwestycją w najbliższych latach, na którą czeka cała Warszawa. Jest to największa samorządowa inwestycja w Polsce. 6 km podziemnej kolejki, przechodzącej m.in. pod Wisłą będzie kosztować 4,1 mld zł, z czego 2,9 mld zł pochodzi z UE.