null

Budowa metra na Bemowo – pierwsze zmiany w ruchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Teren budowy stacji metra Chrzanów z lotu ptaka. Prace przygotowawcze na terenie budowy, obok bloki mieszkaniowe.
Na terenie przyszłej stacji metra Chrzanów trwają prace przygotowawcze przy ul. Rayskiego.

Wykonawca ostatniego, zachodniego odcinka II linii metra prowadzi już w terenie prace przygotowawcze. Od nocy z piątku na sobotę, z 17 na 18 lutego, mieszkańców czekają pierwsze utrudnienia w ruchu na ulicy Rayskiego. Zmieni się trasa linii autobusowej 249. Prace rozpoczną się także w rejonie ulic Połczyńskiej, Dostawczej i Łęgi.

Wykonawca – firma Gülermak – wygrodził już place budowy i na terenach przyszłych stacji Karolin, Chrzanów i Lazurowa oraz na Stacji Techniczno-Postojowej Karolin prowadzone są prace przygotowawcze. Trwa zabezpieczanie drzew w pobliżu budowanych stacji.

Zmiany na Rayskiego

W związku z przygotowaniem zaplecza budowy od piątku, 17 lutego, od godz. 23:00 wprowadzane będą pierwsze zmiany w organizacji ruchu. Budowniczowie rozpoczną wykonywanie przyłączy i zajmą całą szerokość jezdni na wysokości bloku przy ul. Rayskiego 7. W związku z tym ulica straci swoją przejezdność – będzie się składać z dwóch niezależnych odcinków. Dojazd do niej będzie możliwy od ulicy Szeligowskiej lub Batalionów Chłopskich, nie będzie również przejazdu pomiędzy tymi ulicami.

Aby dostać się z ul. Szeligowskiej na Batalionów Chłopskich lub odwrotnie trzeba będzie skorzystać z objazdu ul. Lazurową.

Od poniedziałku, 20 lutego, rozpoczną się prace na chodnikach i dojściach do budynku i lokali usługowych pod adresami Rayskiego 7, 9 i 11. Roboty zostaną podzielone na etapy w taki sposób, żeby zapewnić swobodny dostęp do nieruchomości. Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się także budowa tymczasowego dojazdu do parkingu podziemnego pod budynkiem nr 11.

Prace potrwają do końca kwietnia. Następnie planowane jest zamknięcie ulicy Rayskiego od numeru 7 do ul. Szeligowskiej.

Zmiany w komunikacji

W związku z rozpoczęciem budowy stacji Chrzanów i zamknięciem przejazdu ulicą Rayskiego, od soboty, 18 lutego, zmieni się trasa autobusów linii 249. Z ulicy Człuchowskiej przez Lazurową dojadą one do ul. Batalionów Chłopskich i Coopera.

Zawieszony zostanie przystanek Chrzanów 04. W jego miejsce uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy Batalionów Chłopskich 53 – na ul. Batalionów Chłopskich za skrzyżowaniem z Lazurową.

Utrudnienia na ul. Łęgi

Na ulicy Łęgi w poniedziałek, 13 lutego, rozpoczęła się budowa wodociągu do Stacji Techniczno-Postojowej i podziemnego przystanku Karolin. Na początku roboty prowadzone będą na drodze dla rowerów, chodniku i trawniku na wysokości ul. Dostawczej. Piesi będą kierowani do przejścia drugą stroną ulicy. Na samej ulicy Łęgi prace prowadzone będą odcinkami o długości 30-100 metrów. Jezdnia będzie miejscowo zwężana, ale ruch zostanie na niej utrzymany cały czas.

Ulica Połczyńska

Także w poniedziałek, 13 lutego, wystartowały prace przy budowie przyłącza kanalizacji przyszłej STP Karolin. Roboty prowadzone są na trawniku ul. Połczyńskiej na skrzyżowaniu z Dostawczą. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie zaplanowane są na przełom lutego i marca.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Plan organizacji ruchu w związku z budową stacji metra Chrzanów przy ul. Rayskiego.