null

Budowa estakady w Rembertowie na finiszu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Samochody jadące pod konstrukcja nowej estakady. Widać ustawione obok rusztowania i metalowe zabezpieczenia w górnej części
Budowa estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa z Żołnierską

Trwa budowa drugiej estakady na skrzyżowaniu ulic Marsa z Żołnierską. Nowa konstrukcja będzie obsługiwała ruch od strony ul. Żołnierskiej w kierunku Trasy Siekierkowskiej i centrum miasta. Kierowcy pojadą nią już na początku przyszłego roku.

Na budowanej estakadzie ustawione zostały wszystkie krawężniki, zamontowane są też deski gzymsowe, a na części płyty betonowej położona została izolacja. Obecnie trwa budowa kap chodnikowych i montaż ekranów akustycznych. Wkrótce rozpocznie się układanie nawierzchni, a w następnej kolejności – montaż barier energochłonnych, balustrad i latarni.

Harmonogram ostatnich prac

Prace budowlane na estakadzie i w poziomie terenu zakończą się w grudniu. Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu nowo wybudowanego fragmentu drogi to styczeń przyszłego roku. Wcześniej, bo już w pierwszej połowie października, przewrócony zostanie ruch na zamkniętym obecnie fragmencie jezdni ul. Marsa pomiędzy ulicami Żołnierską i Chełmżyńską.

Koszt realizowanej inwestycji to około 57 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Samochody jadące pod konstrukcja nowej estakady. Widać ustawione obok rusztowania i metalowe zabezpieczenia w górnej części
Zobacz galerię (11 zdjęć)
Maszyna budowlana z pracownikami pod budowaną estakadą. Po lewej stronie zamontowane zielone ekrany dźwiękochłonne. Na pierwszym planie rozkopana ziemia na placu budowy
Estakada widziana z boku. Przy konstrukcji ustawiona maszyna budowlana, na pierwszym planie materiały do budowy konstrukcji.
Pracownicy na wysięgniku maszyny budowlanej pracują przy konstrukcji estakady.
Maszyna budowlana z pracownikami pod budowaną estakadą.
Po prawej stronie górna część estakady z nowym asfaltem, po lewej nieco poniżej droga, którą jedzie miejski autobus.
Betonowa nawierzchnia na estakadzie. Po lewej stronie konstrukcji drewniane wygrodzenia, po prawej zamontowane zielone ekrany dźwiękochłonne.
Pracownik z taczką kieruje się w stronę drugiego pracownika na estakadzie. Po prawej stronie widoczne zamontowane słupki, między którymi pojawia się ekrany dźwiękochłonne.
Pracownicy w odblaskowych ubraniach pracują na estakadzie. Na pierwszym planie ustawione materiały budowlane. Widać też metalowe słupki między którymi znajda się ekrany dźwiękochłonne.
Fragment nawierzchni na budowanej estakadzie. Po prawej zielone ekrany dźwiękochłonne, po prawej zamontowane słupki, między którymi znajdą się nowe ekrany.
Widok na jeszcze nie finalną nawierzchnię na nowej estakadzie